Plážová dovolená

Rádi byste si odpočinuli od dětského křiku a užili si poklidnou dovolenou? V některých zahraničních hotelech se vám tento sen splní, protože povolují ubytování pouze dospělým osobám. Takové hotely bez dětí jsou oblíbené zejména zamilovanými páry, partami přátel i seniory, kteří hledají hlavně klid.

Poptávka po dovolených bez dětí stoupá

Prožijte nezapomenutelnou dovolenou u moře bez dětí a zrelaxujte svou mysl i tělo. Počet českých klientů, kteří hledají hotely pro dospělé, neustále roste a poptávka po těchto zájezdech stoupla během pěti let až čtyřnásobně. Přizpůsobuje se tomu i nabídka cestovních kanceláří, jež přináší tyto zájezdy pod pojmem „hotely adults only“.


Kde prožijete dovolenou bez dětí?

První ubytovací zařízení pro dospělé vznikla v Karibiku a v současnosti roste počet těchto hotelů také v jižních státech Evropy, jako je Španělsko nebo Itálie. Turisté toužící po klidu se ale mohou vydat i na Krétu do hotelu Eva Bay, na Kanárské ostrovy do hotelu Ifa Beach Hotel, do španělské Costa Dorada do hotelu Magnolia, na tureckou riviéru do hotelu Sherwood Sensimar, na Mallorcu do hotelu The Sea by Grupotel nebo na thajský ostrov Phuket do hotelu Kamala Beach Resort.

Dovolená bez dětí v klidném prostředí

Hotely bez dětí jsou zárukou tiché dovolené. Vyhnete se tomu, že vám pobyt budou narušovat hlučné děti a bezohlední rodiče, kteří neumějí nebo nechtějí svá dítka zklidnit. Spokojené budou všechny generace, které si přejí za své peníze bezproblémovou dovolenou.

Dětem vstup zakázán

Hotelové komplexy pro hosty nad 18 let jsou stále žádanější a předpokládá se, že tento trend bude i nadále pokračovat. Rozšiřuje se tak nabídka zájezdů, které jsou protipólem k zájezdům do hotelů s atrakcemi pro děti. Hlavní rozdíl je v tom, že v celém areálu narazíte pouze na dospělé jedince a nebudou se vám pod nohama plést neposedná dítka.

Zaskočit vás může chování ostatních hostů

Ubytování v hotelech pro dospělé však může mít i stinné stránky, ale výhody převažují nad nevýhodami. Setkat se můžete s tím, že v hotelu se budou lidé bavit až do časných ranních hodin, protože nemusejí dbát na noční pořádek kvůli spícím dětem. Dovolenou bez dětí si někteří lidé, zvláště rodiče, budou chtít užít plnými doušky a mohou být bezohlední vůči ostatním hostům.

Hotely s uvolněnou morálkou

Dovolená u moře bez dětí je balzámem na duši. Někteří hoteliéři však zašli ještě dál a nabízejí ubytování v nudistických hotelech nebo v hotelech, kde se provozuje volná láska. I v tomto případě platí, že dětem je vstup do hotelu zakázán. V těchto hotelech si nikdo neláme hlavu tím, jestli jste dostatečně oblečeni, ani zda si veřejně projevujete svou lásku.

Hotely pro zamilované dvojice

Některé hotely se zaměřují čistě na páry a připravily zamilovaným dvojicím příjemné prostředí, v němž mohou strávit klasickou nebo nudistickou dovolenou. Pobyt v takovém nudistickém hotelu je ideální pro dospělou klientelu, jež nemá morálních předsudky a chce na několik dní odhodit stranou všechny zábrany.

Hotely bez dětí vás nadchnou svým přístupem, skvělým zázemím, relaxačními zónami a výborným stravováním. Pokud si potřebujete od dětí odpočinout nebo nesnesete dětský křik, je dovolená bez dětí tou pravou dovolenou!

Podívejte se také na články dovolená pro singl ženy