Nechcete strávit zdlouhavé hodiny cestování autem nebo autobusem na vaši dovolenou v Chorvatsku? Navštivte Chorvatsko letecky! Díky letecké dopravě si můžete Jadran užívat již za necelé 2 hodiny od nástupu do letadla. Vydat se letecky do Chorvatska na dovolenou má i řadu dalších výhod. Vyhnete se dopravním zácpám v době, kdy většina Čechů míří právě k Jadranu. Letecká doprava vás vyjde levně, pohodlněji a ušetříte i spoustu času v době, kdy čas rovná se peníze.

Dovolená Chorvatsko letecky levně

Pokud někde slyšíte dovolená Chorvatsko, tak si nejspíše představíte zaplněné kufry aut do posledního místečka, nekonečné dálnice a vyšší jednotky hodin cestování autem. Někteří z vás jdou ještě dále a ihned si představí dlouhou cestu zpět, která vás po pohodové dovolené čeká. Všechno ale může být jinak. Stačí když se do Chorvatska vydáte letecky.

Průměrná doba letu do Chorvatska činí 95 minut. Přistávat budete pravděpodobně na jednom z mezinárodních letišt ve Splitu či v Dubrovníku, odkud se dále dopravíte autobusem do vybraných destinací vaší dovolené. Hotelové transfery jsou zajištěny většinou cestovními kanceláři, pokud necestujete na vlastní pěst.

Letecky se do Chorvatska můžete vydat z Prahy, Ostravy i Brna. Pokud chcete dovolenou sehnat levně, doporučujeme sledovat letecké last minute zájezdy na poslední chvíli, kdy lze ušetřit až desítky procent z prodejní ceny zájezdu.

Pobřeží Chorvatska - Seget Donji

Chorvatsko – popis destinace

Chorvatsko stále patří mezi nejoblíbenější a nejnavštěvovanější dovolenkové destinace mezi českými cestovateli. Levně se sem každoročně vydávají statisíce českých turistů. Láká je především krásné pobřeží a křišťálově čisté moře, které například v Itálii nenajdete. Budete si ale muset odpustit písečné pláže, protože Chorvatsko má pobřeží zejména kamenné.

Lidé nejčastěji jezdí na dovolenou vlastní dopravou nebo autobusem, stále častěji ale vyhledávají pohodlnější formu dopravy – letecky.

Nejoblíbenější místa se nachází ve 4 regionech – jižní, severní a střední Dalmácii a Istrii. Oblíbené jsou i chorvatské ostrovy. Dle průzkumů bylo zjištěno 11 nejlepších pobytových míst v Chorvatsku. Jsou jimi Vodice, Rabac, Baška na ostrově Krk, ostrov Rab, Novalja na ostrově Pag, dále pak Zaton, Biograd na Moru, Bol na ostrově Brač, Hvar, Makarska Riviéra a eurovíkendový Dubrovník.

Chorvatsko letecky s all inclusive

Chorvatsko není typickou zemí, kde bychom hledali all inclusive dovolenou. I tak se zde ale najdou hotely (většina nabízí kategorii 3 a více hvězdiček), které tento druh stravování nabízí. Je třeba počítat s vyšší cenou oproti zájezdům do Afriky či Turecka, ale i tak lze sehnat letecký zájezd s all inclusive stravováním v době psaní tohoto příspěvku za 14 880 Kč.

Mezi další oblíbené formy stravování patří polopenze a snídaně.