Kanárské ostrovy se nachází jen kousek od západního pobřeží Afriky a jako dovolená jsou oblíbené zejména lokality Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote a La Palma.

Krásná krajina není to jediné, proč jsou last minute Kanárské ostrovy tak oblíbené. Důvodem jsou vynikající plážová střediska a příjemné klimatické podmínky. Playa de las Américas a Los Cristianos na ostrově Tenerife, Playa del Ingles na Gran Canaria a Puerto del Carmen na ostrově Lanzarote jsou ty nejvyhledávanější.

Kanárské ostrovy jsou domovem čtyř španělských národních rezervací, včetně Caldera de Taburiente, Garajonay, Timanfaya a Teide. Kanárské ostrovy mají specifické exkluzivní endemické druhy živočichů, které obývají pobřežní útesy, stejně jako jedinečné sopečné útvary, jeskyně a podzemní galerie, které jsou magnetem zajímavostí pro turisty. Při rezervacích last minute zájezdů si většinou můžete fakultativní výlety objednat přímo na hotelu.

Ikdyž jsou blíže k Maroku, Kanárské ostrovy jsou autonomní společenství Španělska. Ostrovy dobyté v 15. století byli důležitým strategickým bodem pro španělské dobyvatele a obchodníky.

Last minute Kanárské ostrovy nabízejí konejšivé sub-tropické klima a celoroční příjemné teploty, které jen zřídka klesnou pod 18 ° C přes den, a to i v zimě.

Co se aktivit týče, různorodost Kanárských ostrovů je tak obrovská, že se tu nudit rozhodně nebudete. Vylézt a vychutnat si nádherný výhled můžete z hory Mount Teide ve stejnojmenném národní parku. Nejvyšší vrchol Španělska v sobě skrývá mohutný kráter a omračující panorama celého ostrova. Na Gran Canaria můžete navštívit písečné duny Maspalomas, pokrývající jižní cíp ostrova. Milovníci adrenalinu a sportování mohou využít příznivý vítr na windsurfing na ostrově Fuerteventura, rodiny s dětmi všech věkových kategorií zase zábavní park Siam Park na ostrově Tenerife.