Dovolená a Thajsko jsou dvě slova, která k sobě patří jako zebra a pruhy. Tento jihovýchodní asijský stát totiž nabízí to nejlepší, co můžete najít po celém světě. Thajsko je poměrně velká země s mnoha obyvateli, vždyť jenom hlavní město Bangkok má zhruba šest miliónů lidí. Dovolená Thajsko se vyznačuje hlavně tropickými vedry, v nejteplejších měsících šplhají teploty vysoko přes třicet stupňů celsia.

Thajsko je země křiklavých protikladů a kontrastů. Vedle nádherných turistických destinací na pobřeží moře můžete narazit na chudobu jednotlivých vesniček, které leží ve vnitrozemí. To samé platí i pro hlavní město Bangkok. Zde najdete bohaté čtvrti plné moderních budov a krásných architektonických výtvorů a také chudinské čtvrti, kde v ubohých přístřešcích žije mnoho lidí pohromadě. Dovolená Thajsko se ovšem soustředí zejména do vyspělích přímořských oblastí.

Za návštěvu stojí samozřejmě Bangkok, který je právem nazýván město andělů. Můžete zde navštívit rušné trhy, kde najdete velmi bizarní pochoutky i dech beroucí buddhistické chrámy. Zdejší letiště je jedno z největších na světě. Pokud hledáte čistě relaxační destinaci, kde si chcete odpočinout a užít si krásnou přírodu a dovolenou, pak zvolte ostrov Phuket, Thajský ráj na zemi.