Jihoamerická země s téměř 40 miliony obyvatel je rájem pro aktivní turisty. O to více, když si po náročném výstupu na vrcholky And a vodopádech můžete doplnit energii pořádným kus šťavnatého argentinského steaku.

Cestou po Patagonii

Část rovinaté Argentiny a hornatého Chile spolu tvoří jednu nejkrásnějších panenských oblastí na světě – Patagonii. Ideální místo po aktivní poznávací dovolenou. Nádherné národní parky Los Glasiales a Torres del Paine  ohromují impozantními vrcholy jako je Fitz Roy. Větší část Patagonie tvoří rozlehlé pusté pláně, kde vítr fouká rychlostí až 120km/hod. Mnoho cestovatelů vypráví, že při návštěvě těchto míst je provázel pocit nicoty. Měli dojem, že se nacházejí na konci světa.

Za konec světa se ale v Argentině považuje nejjižněji položené město na světě. Ushuaia byla původně trestaneckou kolonií. Dnes má okolo 45 tisíc obyvatel. V okolí města narazíte na obrovské ledovce trčící z moře. Jedním z nejatraktivnějších výletů z Ushuaia je projížďka lodí do Antarktidy.

Severněji se v  parku Los Glasiales nachází nejznámější ledovec Glaciar Perito Moreno, který tvoří několikakilometrovou přehradu jezera Lago di Argentino. Snad jako jediný ledovec na světě se Moreno stále zvětšuje.

Města Argentiny

Pokud se ze surové přírody budete chtít vrátit do kulturně žijícího města, navštivte Buenos Aires, pulsující hlavní město s 13 miliony obyvatel. Za vidění tu jistě stojí Plaza de Mayo s prezidentským palácem Casa Rosado, Metropolitní katedrálou nebo hrobkou argentinského osvoboditele, generála José de San Martína. Města je postaveno především v koloniálním stylu a francouzské barokní a neoklasicistní architektuře.

Za návštěvu stojí i Cordóba s koloniální architekturou a Mendoza – krásné město v kraji vinné révy.

Jak cestovat po Argentině

Argentina je krásná země. Chcete-li z této země poznat co nejvíce za krátkou dobu, cestujte s poznávacími zájezdy. Nabídka cestovních kanceláří se liší cenou, velikostí skupiny a i organizátory.  I příjemná atmosféra na zájezdu ovlivňuje příjemný zážitek z dovolené. Zjistěte si proto co nejvíce o svém průvodci a spokojenosti cestovatelů s předešlými zájezdy. Na diskuzích k zájezdům navíc můžete zjistit, kdo se chystá jet s vámi.

CK Mundo - zájezdy Patagonie CK Mundo – Zájezdy do Patagonie