Toužíte po krásné dovolené v turisticky vzkvétajících letoviscích na pobřeží Jadranského moře? Vydejte se s námi letecky do Černé Hory a objevte všechny kouzla této stále ještě exotické země. Černá Hora letecky se stává doslova hitem dovolených v Evropě. Nabízí krásné pláže, nízké ceny, rostoucí popularitu turistického ruchu, blízkou vzdálenost, ale také dobrou ekologickou kuchyni. Pokud vás láká nevšední dovolená, tak Černá Hora je tou pravou destinací.

Černá Hora letecky

Letecky je Černá Hora dostupná z Prahy za 1 hodinu a 30 minut. Přistávat budete na jednom ze dvou hlavních mezinárodních letišť v Tivatu nebo hlavním městě Černé Hory Podgorice. Černá Hora je letecky nejdostupnější dovolenkovou destinací z celé Evropy. Déle se létá dokonce do Chorvatska (průměr 1:35 h), Itálie (průměr 1:50 h) i Francie (průměr 1:45 h).

Černá Hora je letecky dostupná z Prahy, Brna, Ostravy a Pardubic.

letadlo

Proč dovolená v Černé Hoře?

Černá Hora je jednou z nejkrásnějších zemí na Balkáně. Jedná se o první ekologický stát na světě. Cestovní ruch hraje stále důležitější roli pro stát i místní obyvatele. Najdeme tu téměř ideální podmínky pro turistiku mnoha odvětví. Od dovolenkové turistiky u pobřeží Jadranského moře, přes pěší turistiku ve vnitrozemí až po lyžování na upravených sjezdovkách. V Černé Hoře najdeme starobylá města, nedotčenou a divokou přírodu, hluboké kaňony i jeskyně, horské řeky a jezera i nádherné pláže.
Za vidění stojí jedno z nejstarších měst na pobřeží Jaderského moře Kotor. Město zapsané na seznam světového dědictví UNESCO.

Nejrušnějším a největším turistickým letoviskem v Černé Hoře je Budva. Legendární město plné nočního i denního života s krásnou pláží Bečići, která byla dokonce vyhlášena jako nejkrásnější pláž Evropy. Další pláž Ulcinj je dlouhá 13 kilometrů a táhne se až k ostrovu Ada Bojana, známého jako nudistický ráj na zemi.

Letecky můžete v Černé Hoře navštívit také celou řadu přírodních parků a památek, například: Skadarské jezero, Biogradska Gora, Durmitor nebo Lovćen. Můžete také navštívit celou řadu historicky významných měst, například: Kotor, Budva, Herceg Novi, Cetinje, Sveti Stefan, Perastu, Ulcinj atd.

Dovolená v Černé Hoře letecky je nabízena celou řadou cestovních kanceláří. Vybírat můžete ubytování ve skromně zařízených apartmánech až po luxusní resorty s all inclusive stravováním.