Dovolená Španělsko

Španělsko 55+ je vyhledávaným zájezdem pro seniory, kteří si potřebují odpočinout a načerpat nové síly. Využije toho, že jste dosáhli věku 55 let a poznejte krásy španělského pobřeží a ostrovů. Sálající slunce a léčivé účinky moře budou tím pravým lékem pro vaše tělo a duši. Dotovaná dovolená pro seniory 55+ se vztahuje také na doprovod mladší 55 let.


O Španělsku

Pevninské Španělsko láká na památky

Výjimečnou atmosféru Španělska by si neměli nechat ujít žádní senioři. Španělsko se pyšní skvostnými plážemi, dechberoucí přírodou a jedinečnou středomořskou architekturou. Oblíbeným cílem je zejména slunná Andalusie, kde se prolíná evropská a maurská kultura. Dalšími vyhledávanými oblastmi pevninského Španělska jsou Costa Brava a Costa del Sol. Takřka povinností je navštívit proslulou Barcelonu s originálními stavbami Antoniho Gaudího.

Španělské ostrovy se slunným počasím

Pokud uvažujete o dovolené ve Španělsku pro seniory, můžete si vybrat z několika destinací. Seniory vábí hlavně Kanárské a Baleárské ostrovy. Úchvatnou podívanou skýtá hlavní město Mallorcy, Palma de Mallorca s velkolepými sídly. Dostatek klidu senioři naleznou na Menorce, která vybízí k malebným procházkám. Pokud senioři zatouží po nejkrásnějších plážích ve Středomoří, měli by se vydat na Ibizu. Po celý rok pak mohou zavítat na Gran Canaria, Tenerife, Lanzarote nebo Fuerteventura.

Něco pro milovníky zábavy a historie

Ve Španělsku není nouze o zábavu, ať už se jedná o poznávání místních pamětihodností, návštěvu přírodních parků nebo posezení v útulných kavárnách. Mezi nejvýznamnější památky ve Španělsku patří Sagrada Familia v Barceloně, palácový komplex Alhambra v Granadě, Královský palác v Madridu nebo královská pevnost Alcazár de Sevilla.

Počasí ve Španělsku

 Ve Španělsku převládá stálé a příjemné klima. Zájezdy pro seniory 55+ se pořádají mimo hlavní sezónu, takže se turisté mohou těšit na teploty do 30 stupňů. Teploty vzduchu od června do září se pohybují v průměru okolo 28 stupňů a teplota moře mezi 22 až 26 stupni. Nejtepleji je zejména v Andalusii na jihu Španělska.

Zajímavosti o Španělsku

  • Mezi nejkrásnější pláže patří Tamaria (Costa Brava), Playa del Inglés (Gran Canaria), Playa de Las Conchas (La Graciosa), Es Trenc (Mallorca) či Zahara (jih Španělska).
  • Let do Španělska trvá 2:30 hod., na Menorku 2:25 hod., na Mallorcu 2:30 hod., do Andalusie 3:25 hod. a na Gran Canaria 5:10 hod.
  • Přírodní zajímavostí je laguna Mar Menor s léčivým bahnem.
  • Na ostrově Tenerife svítí slunce 350 dní v roce.
  • Až 45 % produkce olivového oleje pochází ze Španělska.