Kapverdské ostrovy jsou ideální příležitostí, jak strávit exotickou dovolenou. Ostrovy, které jsou nejzápadnějším bodem afrického kontinentu jsou skutečně velmi překrásné. Najdete na nich všechno, co od last minute dovolené lze čekat – překrásné pláže s úchvatným mořem, zajímavou místní kulturu, kterou můžete poznávat a nádhernou okolní krajinu, do které můžete pořádat spoustu výletů. Last minute Kapverdské ostrovy je skutečně výtečnou volbou!

Souostroví, které se skládá celkem z deseti větších ostrovů a z pěti menších představuje především jednu z posledních oáz klidu a míru. V dnešních turistických střediscích je trendem stavět obrovské hotely a rušné diskotéky či na nekonečné ulice se spoustou obchodů. To na Kapverdských ostrovech skutečně nenajdete, aspoň tedy zatím. Pokud jste tedy milovníky převážně klidné a odpočinkové dovolené, víte, kam máte zamířit. Nejvýhodnější nabídky potom seženete díky last minute zájezdům, jen tak se vám Kapverdské ostrovy podaří navštívit velmi levně.

Největším ostrovem Kapverd je Santiago, které leží v jižním souostroví. Kromě toho, že zde žije téměř polovina obyvatel Kapverdských ostrovů, tak je i nejdůležitějším zemědělským centrem, pěstuje se zde například cukrová třtina nebo káva. Dalším významným ostrovem je třeba Brava nebo Santa Antao.