Turecko bylo dříve oblíbenou dovolenkovou destinací Čechů, ale po teroristických útocích namířených proti zahraničním turistům se situace změnila a Turecko se potýká s jejich odlivem. Jak je to ale ve skutečnosti, je dovolená v Turecku bezpečná?

Teroristické útoky v Turecku

V Turecku se odehrály teroristické útoky v lednu 2016 v centru Istanbulu, v červnu 2016 na letišti v Istanbulu a v srpnu 2016 série tří teroristických útoků na východě Turecka. Bezpečnost v Turecku těmito útoky utrpěla šrámy a vzbudila nedůvěru v turistech po celém světě.

Opatření turecké vlády

Turecká vláda učinila rozsáhlá bezpečnostní a odvetná opatření pro zvýšení bezpečnosti v Turecku: zadržela desítky podezřelých osob, zavedla důkladnější kontroly na hraničních přechodech a vyhostila téměř tři tisíce cizinců podezřelých z kontaktů s teroristy.

Dovolená Turecko Turecké pláže jsou ale nádherné

Doporučení MZV a konzulátu

Ministerstvo zahraničních věcí doporučuje větší obezřetnost v místech s vyšší koncentrací osob. Turisté by měli zvážit cestu do východního a jihovýchodního Turecka a měli by cestovat pouze ve dne. Český konzulát v Istanbulu nabádá, aby čeští občasné zachovávali maximální obezřetnost a registrovali se v systému DROZD. Před odletem do Turecka sledujte aktuální situaci v zemi na stránkách MZV ČR.

Je v turistických letoviscích bezpečno?

V Istanbulu vám může hrozit určitá míra rizika, ale jiná situace je v turistických letoviscích, kde je to relativně bezpečné. Aktuálně vám v těchto oblastech nehrozí žádné riziko, ale v dnešní době de facto není bezpečno nikde a vyplatí se přirozená opatrnost v každé zemi a destinaci. MZV ČR doporučuje informovat o své cestě do Turecka ZÚ Ankara nebo GK Istanbul.

Levná dovolená v Turecku

Pravdou zůstává, že dovolená v Turecku je nejlevnější za poslední roky. Pokud vás neodradily teroristické útoky z roku 2016, můžete si vybrat z bohaté nabídky zájezdů za mimořádně nízké ceny a s ubytováním v nejlepších hotelích, all inclusive stravováním a dalšími výhodnými nabídkami.

Pokud vás bezpečnostní situace v Turecku neodradila, můžete si zobrazit nabídku zájezdů od více jak 300 CK na jediném místě.