Chorvatsko bylo odjakživa zemí, kam lidé cestovali po vlastní ose tzv. na blind. Znamená to, že si chtěli zajistit ubytování až přímo na místě v některém z apartmánů. Tato dovolená pak byla mnohem levnější, než pokud bychom kupovali zájezd od cestovní kanceláře. Dovolená Chorvatsko bez cestovky je i dnes velmi populární, ale již nemusíte jezdit na slepo a sjednávat ubytování přímo na místě, ale přes internet. Jak na to?

Dovolená Chorvatsko

Dovolená Chorvatsko

Ubytování v Chorvatsku bez cestovky

Díky síle internetu si dnes můžete sjednat ubytování na portálech, kde své nabídky prezentují místní. Není to sice z očí do očí, ale mít jistotu ubytování ještě než vyrazíte na dovolenou je přeci jen výhoda.

Podobný katalog ubytování v Chorvatsku naleznete například na uvch.cz. Vyberete si apartmán, rezervujete si svůj termín a ubytování máte zařízeno.

Druhou možností je poohlédnout se po nabídce ubytování v apartmánech s vlastní dopravou. Ceny nejsou vysoké. Jsou srovnatelné s místními cenami i přesto, že je nabízí cestovní kanceláře. Ty jsou často placeny z provizí nabízejících nebo si nastaví minimální možné marže. Takovou nabídku naleznete například u Invia.

Doprava do Chorvatska

Pokud se rozhodnete pro dovolenou v Chorvatsku bez cestovky, budete si muset zařídit dopravu. Máte tři možnosti:

  • autem – nejčastější typ dopravy
  • autobusem – existují linkové autobusy i speciálně vypravované spoje
  • letadlem – můžete se vydat letecky do Splitu a odtamtud na místo vašeho ubytování

Chorvatsko je vzdáleno přibližně 800 kilometrů. Čím více na jih míříte, tím se vzdálenost prodlužuje. Není to příliš, proto většina z nás volí dopravu automobilem. Cesta trvá 8-10 a hodin s přestávkami.

Velkou výhodou je jistě fakt, že budete mobilní i v místě pobytu. Lehce tak můžete vyrazit poznat krásy jiného města nebo některé z přírodních krás.

Z České Republiky se do Chorvatska dostanete po dálnici. Nejčastější trasa vede přes dálnici D1 do Brna –> přechod v Mikulově do Rakouska –> Víděň –> Graz –> zamíříte na dálnici do Slovinska –> Maribor –> Záhřeb a pokračujete dále na hraniční přechod Gruškovji ze kterého se poté vydáte do tam, kam chcete dojet.

Dovolená Chorvatsko bez cestovky vás vyjde levněji až o desítky procent. A to je hlavní důvod proč si lidé sjednávají ubytování sami. Patříte mezi ně také?