Dubrovník, Chorvatsko

Dubrovník je překrásné přístavní město ležící na jihu Dalmácie. Jeho bohatá historie má své kouzlo nejen pro smetánku, ale i pro běžné turisty. Navštívit jej můžete po silnici, po moři nebo se vypravit směr Dubrovník letecky, což je zřejmě nejrychlejší způsob.

Prožijte příjemný pobyt ve městě, jež je dokonce zapsané na seznamu památek UNESCO.

 • Dubrovník letecky je pro dovolenou skvělou volbou, neboť poznáte město, jež si prožilo zemětřesení i řadu požárů a přesto se řadí mezi nejkrásnější místa pro dovolenou.
 • Každoročně je tu pořádán festival hudebních i divadelních představení, který nabízí úžasný kulturní zážitek nejen pro místní obyvatele, ale i pro turisty.
 • V Dubrovníku jsou proslulé dubrovnické hradby. Ty společně s obrannými věžemi a řadou dalších staveb tvoří součást městského opevnění. Dubrovnické hradby se dokonce využívají k procházkám, díky čemuž můžete v podstatě projít celým centrem historického Dubrovníku.
 • Dubrovník toho samozřejmě nabízí mnohem víc. Kulturní nadšenci mohou navštívit galerie a muzea, také je tu symfonický orchestr i divadelní soubor. V neposlední řadě je zde pestrá nabídka sportovních a společenských aktivit.

Proč je pro Vás vlastně Dubrovník letecky tak zajímavou volbou?

Stačí Vám totiž jen několik hodin a vy se můžete procházet centrem města, prohlížet si památky a ještě se i levně ubytovat, pokud zrovna netoužíte po ubytování v nejdražším hotelu.

Kam v chorvatském Dubrovníku za koupáním?

 • v jihovýchodní části města blízko brány Ploče je hezky upravené městské koupaliště Banje, které má hrubý písek a drobné oblázky. Přestože je v sezóně dost plné, nabízí krásný výhled na staré město.
 • východně od starého města je pláž Sveti Jakova, leží blízko kláštera Sveti Jakov od Višnjice proti ostrůvku Lokrum. Je oblíbená zejména u místních obyvatel, ale vítáni jsou i turisté.
 • koupaliště Lapad nabízí typicky jadranský hrubý písek a příjemné koupání.

Důležité informace

Jakmile se pro Dubrovník letecky přece jen rozhodnete, pak je cílem vašeho letu mezinárodní letiště v Dubrovníku (v obci Čilipi). Je však důležité, abyste se u prodejce letenek informovali na vhodný spoj, neboť přímé spojení z ČR není pro tuto destinaci pravidlem.

 • Obecně platí, že přímý let z Prahy do Dubrovníku trvá 1 h 40 minut, ostatní lety a jejich délka závisí na tom, odkud se letí a kolik je mezipřistání (1 nebo 2).
 • V současnosti provozují lety Praha – Dubrovník dvoje aerolinky (Aegean Airlines a SmartWings).
 • Nejlevnější jednosměrné letenky jsou většinou dostupné v neděli a to z letiště Václava Havla Praha – Ruzyně (PRG). Jejich průměrná cena je 3489,-Kč, aktuálně nejnižší cena je 2093,-Kč (nemusí být již aktuální), ta je dostupná pro s Aegean Airlines.
 • Vyrazit můžete také s cestovní kanceláří. Aktuálně však tuto možnost žádná nenabízí, ale letecké víkendy do Dubrovníku nabízela například cestovní kancelář Firo-Tour. Nejbližší zájezdy budou doplněny.