Láká vás dovolená na řeckém ostrově Kréta levně? Pak se společně s námi vydejte k rozlehlým plážím nejjižnějšího Středomořského ostrova. Užívat si tu můžete bohatou faunu i flóru, architektonické památky i hornaté vnitrozemí ostrova se zapadlými horskými vesničkami. Milovníci moře tu najdou bohaté vyžití v podobě vodních sportů i pláží se zlatavým pískem. Zkrátka, pokud si zvolíte Krétu jako cíl vaší dovolené, rozhodně neprohloupíte. Levně za mořem, to je letecky na řecký ostrov Kréta.

Kréta – popis oblasti

Už v 8. století před naším letopočtem Homér popsal ostrov Kréta jako zemi uprostřed dmoucího se moře, krásná a plodná země omývaná vlnami. Není divu. První vyspělá kultura tu vznikla ještě o dva tisíce let dříve.

Dnes můžeme Krétu představit jako ostrov s vysokými horami, hlubokými kaňony, náhorními plošinami, jeskyněmi i překrásným pobřežím, které je hlavním lákadlem většiny turistů. Pobřeží je v některých částech skalnaté, jinde pokryté zlatavým pískem, které omývá průzračně čisté Středozemní moře.

Levná dovolená na ostrově Kréta nabízí spoustu možností pro různé typy cestovatelů. Například milovníci prohřátých pláží tu najdou nejčistší moře v celém Řecku. Turisté, kteří rádi poznávají kulturu a zvyklosti dané země, se mohou vydat za přírodními krásami po stezkách vedoucích napříč ostrovem až k zapadlým horským vesničkám, kde to tradicí a pohádkovou atmosférou jen dýchá.

Kréta je zkrátka ideální místo dovolené, kde si můžete levně odpočinout od starostí všedního života a užít si tak až 300 slunečních dní v roce.

Řecká pláž

Kréta letecky levně

Kréta je dostupná letecky a levně za cca 2 hodiny a 30 minut (doba letu na Krétu). Vzdušná vzdálenost z Prahy činí necelých 1 990 kilometrů. Na Krétu z Prahy létá několik charterových letů tak a zájezdy sem pořádá každá větší cestovní kancelář.

Doprava na ostrov tak není problémem stejně jako doprava na ostrově. Hustě protkaná silniční síť zajišťuje snadnou dostupnost jakéhokoliv většího letoviska na ostrově. Pravidelně tu několikrát denně jezdí autobusové linky. Půjčit si tu můžete auto, skútr, ale třeba i horské kolo.