Do Bulharska autobusem? Ano i to je možné. Ačkoliv není tento druh dopravy do této destinace příliš populární, jsou na trhu cestovní kanceláře, které tyto zájezdy nabízejí.

Velkou výhodou dovolené v Bulharsku autobusem je jejich cena, která je podstatně nižší než u leteckých zájezdů. Levně se můžete vydat téměř do každého bulharského letoviska. Přeci jen jednu velkou nevýhodu ale doprava autobusem má. Je jí doba jízdy, která se pohybuje i na pomezí 30ti hodin. A to už je opravdu dost. Ráno nastoupíte do autobusu a na místě jste až druhý den v podvečer.Cesta do Bulharska autobusem

Počítejte s tím, že cesta tam a zpět vám zabere přibližně 3 dny. Pokud jste si tedy objednali 10ti denní dovolenou, zbude vám z ní jen „čistých“ 7 dní na místě. U leteckých zájezdů přijdete maximálně o 1 den.

Pokud vám ale cesta autobusem do Bulharska nevadí a berete ji jakou součást dovolené, pak se můžete těšit na levnější zájezdy. Zkusili jsme porovnat ceny leteckých a autobusových zájezdů.

  • Nejlevnější letecký zájezd do Bulharska bez stravy na čistých 10 dní = 6 069 Kč
  • Nejlevnější autobusový zájezd do Bulharska bet stravy na čistých 9 dní = 2 904 Kč

U nejprodávanějších zájezdů se ten rozdíl pohybuje v průměru o 40% levněji pro autobus. Například oblíbený hotel Kamenec s all inclusive stojí letecky přibližně 15 000 Kč, autobusem jej pořídíte do 10 000 Kč.

Dovolená Bulharsko autobusem

Dovolená v Bulharsku je v České republice nesmírně populární. Pobřeží poskytuje ideální podmínky pro rodiny s dětmi jako je pozvolný vstup do moře, písečné pláže, spousta zábavy v letoviscích. Mezi taková letoviska patří například Slunečné pobřeží, Zlaté Písky, Nesebar či Primorsko.

Nezaujala vás doprava autobusem? Zkuste se podívat na Bulharsko letecky.

Vybavenost autobusů

Jakým autobusem pojedete záleží plně na cestovní kanceláři, která zájezd pořádá. Avšak dnes by již měla být standardem cesta klimatizovanými autobusy s polohovatelnými sedadly a toaletou s umyvadlem. Cestu vám zkrátí promítání filmů a puštěná televize.

Délka cesty do Bulharska autobusem

Doba jízdy se odvíjí podle vaši cílové destinace. Pohybuje se v rozmezí 25 – 30 hodin. Během cesty bude řidič několikrát stavět v pravidelných intervalech u benzínek, aby jste si mohli dopřát občerstvení, protáhnout se nebo si vypít v klidu čaj či oblíbenou kávu.