Plážová dovolená

Nemáte rádi zimní plískanice a celou zimu se jako malé děti těšíte na léto? Co třeba vyrazit na dovolenou v zimě k moři? Pro některé z vás určitě skvělý nápad. Prohřejete se a o trošku si prodloužíte léto. Kladete si otázku, kam v zimě k moři? Snadná odpověď. Nabídek je nespočet, vybere si i ten nejnáročnější.

Kam vyrazit v zimě k moři? Tady jsou naše tipy.

Spojené arabské emiráty

Průměrné denní teploty: 28 °C
Cena zájezdu: cca od 10 530 Kč / osoba
Doba letu: cca 7 hodin

Jedna z nejluxusnějších dovolených, které si můžete dopřát. Nezapomeňte navštívit Dubaj s uměle vytvořenými ostrovy, mrakodrapy a zlatem zdobenými stavbami. A navíc je tu spousta nej – nejvyšší budova na světě, největší obchodní centrum nebo nejluxusnější hotel. Na své si přijdou i milovníci golfu, kteří ocení jak jinak než špičkově vybavená hřiště.


Dominikánská republika

Průměrné denní teploty: 30 °C
Cena zájezdu: cca od 17 690 Kč / osoba
Doba letu: cca 11 hodin

Oblíbená dovolená v Karibiku, jehož hlavní sezóna je od prosince do dubna, což ji řadí mezi ideální dovolenou v zimě u moře. Pokud toužíte po neobvyklé aktivitě, vyzkoušejte plavání s delfíny. Oblíbenou zdejší aktivitou je potápění, ale pokud toužíte po něčem klidnějším a více bezpečnějším, kochejte se zdejší faunou a flórou, písečnými dunami či korálovými ostrovy a lagunami.


Kapverdy

Průměrné denní teploty: 23-26 °C
Cena zájezdu: cca od 18 490 Kč / osoba
Doba letu: cca 6:30 hodin

Oblíbené Kapverdské ostrovy jsou Boa Vista a Sal. Zde můžete navštívit přímořské jeskyně a útesy Olho Azul a vykoupat se v jezírku v Pedra de Lume, jehož salinita převyšuje i proslavené Mrtvé moře. Spojíte tak relaxaci s léčivými účinky.


Thajsko

Průměrné denní teploty: 30 °C
Cena zájezdu: cca od 21 390 Kč / osoba
Doba letu: cca 11 hodin

Orientální dovolená v Zemi úsměvů. Hlavním městem je Bangkok, který je pro změnu městem andělů. Nejkrásnější korálové útesy a nádherné pláže vás čekají na jihu země, pro něž jsou typické také mogoty (věžovité vápencové ostrovy s výškou až 300 metrů nad mořem). Ty vás okouzlí nejen jako potápěče, ale i jako pouhé turisty.


Kuba

Průměrné denní teploty: 30 °C
Cena zájezdu: cca od 12 470 Kč / osoba
Doba letu: cca 12 hodin

Ostrov s pohnutou historií, který je pro české turisty proslaven bělostnými plážemi, ale i doutníky, kubánským rumem a latinskými tanci. V městě Varadero můžete navštívit delfinárium a zoologickou zahradu plnou hadů a krokodýlů. Během své dovolené v zimě u moře se můžete vypravit na horu Sierra Maestra, z níž uvidíte zdejší moře a přilehlé ostrůvky jako na dlani.


Maledivy

Průměrné denní teploty: 30 °C
Cena zájezdu: cca od 31 470 Kč / osoba
Doba letu: cca 12 hodin

Řada ostrovů v Indickém oceánu s bílými plážemi a azurově čistým mořem. To jsou Maledivy. Milovníky přírody určitě zaujme místní podmořská fauna – pestrobarevné rybky, želvy, rejnoci a mnoho dalších. Užijí si zde samozřejmě i milovníci všemožných sportů. A trošku historického oddechu vám dopřeje architektonicky nejcennější mešita světa Hukuru Minskyi či sultánův palác.


Srí Lanka

Průměrné denní teploty: 29-30 °C
Cena zájezdu: cca od 20 840 Kč / osoba
Doba letu: cca 10 hodin

Asijský stát na ostrově Cejlon, jenž vás může zaujmout pásem korálových ostrovů (Adamův most), historickým stromem, pod nímž došel Buddha osvícení nebo čajovými plantážemi, na nichž se pěstuje celosvětově proslavený cejlonský čaj. Za zmínku ale stojí i Adamova hora, poutní místo několika náboženství, a safari národní park Yala se slony a krokodýly.