Hledáte místa, kam na dovolenou k moři v květnu? Láká vás koupání ještě než se začnou jednotlivé destinace prohýbat pod davy turistů v hlavní sezóně? Chcete vědět, kde a kam se můžete vydat za teplem a koupáním? Máme pro vás hned několik tipů na nejoblíbenějších květnové dovolenkové destinace.

Dovolená v květnu i obliba předsezónních zájezdů roste. Mohou za to výhodné ceny, levnější služby, příjemné počasí (žádná horka) a také méně lidí.

Zatímco v dubnu jsme si říkali, že některá letoviska se pomalu začínají ohřívat pod pálivým sluncem, to na jaře, v květnu se už plně zahřívají téměř všechna letoviska Středozemního moře. Na konci května už může být v některých lokalitách opravdu velmi horko.

Tak chcete i vy k moři v květnu? Podívejte se na naše tipy:

Egypt v květnu / počasí

Počasí v květnu: 35 °C

Egypt je téměř celoroční destinace, ale Egypt v květnu je skvělá volba. Zatímco středomořské destinace nabízí počasí v rozmezí 23 – 26 °C, v Egyptě budete mít v květnu 35 °C. Takže ti z vás, kdo nechtějí čekat na hlavní sezónu července a srpna, musí zákonitě navštívit Egypt.

Ptáte se proč? Ještě nejsou školní prázdniny, takže ceny jsou velmi nízké a hotely nejsou tak přeplněné. Samozřejmě mnozí z vás ještě zpochybňují politickou situaci a bezpečnost v Egyptě, proto je dobré se vyhnout Káhiře, ale v letoviscích jako je Sharm El Sheikh či Taba je relativně velmi bezpečno. Jakékoliv obavy jsou tedy zcestné.

Tunis v květnu / počasí

Počasí v květnu: 27 °C

Počasí v Tunisu v květnu nabízí krásných 27 °C, takže krásné teploty na to, abychom si užili dovolenou u moře. Pokud jste zvyklí na klasickou dovolenou typu Řecka a Turecka, může být Tunisko zajímavou volbou s úplně odlišnou atmosférou. A jak se říká, pokud nepoznáváš nové věci, nežiješ.

Tunisko je také trochu specifické ve svých hotelových standardech. Takže 5* hotel je něco podobného jako 3* nebo 4* hotel jinde v Evropě. Tunisko v květnu = ideální volba dovolené.

V květnu do Turecka

Počasí v květnu: 26 °C

Počasí v Turecku v květnu už je velmi příznivé. Průměrné teploty dosahují až 26 °C a to zejména od druhé poloviny května. Oblíbené jsou zejména oblasti u Středozemního moře, kde je tepleji než u moře Černého.

Turecko v květnu nabízí stovky fantastických pláží, klidné modré moře, senzační jídlo, bohatou zábavu i historii. Výhodou je navíc fakt, že ceny zájezdů se pohybují ještě v mimo sezónní hranici, takže zájezd do Turecka seženete v květnu třeba už za 7 980 Kč na 8 dní s polopenzí v oblíbeném letovisku Antalya.

Dominikánská republika v květnu / počasí

Počasí v květnu: 31 °C

Rok co rok je Dominikánská republika mezi nejžádanějšími destinacemi, kam na dovolenou v květnu. Teplota v tomto měsíci dosahuje zhruba 31 °C a jasné oblohy. Dominikánská je známa pro své nedotčené karibské pláže a all inclusive resorty na vysoké úrovni. Dovolená v Dominikánské v květnu patří mezi ty dražší, proto all inclusive pobyt na 8 dní stojí cca 30 000 Kč.

Kapverdy v květnu / počasí

Pokud si chcete být jisti dobrým počasím a svítícím sluncem a nechce se vám cestovat do daleké exotiky, pak by měli být Kapverdské ostrovy vaše jasná volba. Počasí v květnu tu nabízí teploty kolem 27 °C.

Kapverdské ostrovy jsou především něčím novým a neprobádaným. Tempo popularity této destinace vzdálené cca 600 km od Senegalu nestále raketovým tempem roste. Ceny navíc nejsou na exotiku tak vysoké a zájezdy se dají sehnat již od 15 000 Kč na osobu.

Spojené Arabské Emiráty v květnu / počasí

Počasí v květnu: 37 °C

Květen ve Spojených Arabských Emirátech je pravděpodobně posledním měsícem až do října, který bychom vám doporučili k dovolené v Dubaji či Abu Dhabi. Počasí se tu totiž už v květnu pohybuje nad hranicí 37 °C a v dalších měsících může být ještě hůře. Od června až do září tu teploty překračují 40 °C, což je nesnesitelné horko, které sebou může přinést i písečné bouře.

Počasí v květnu v SAE vyžaduje vyšší ochranu před sluncem, nejlépe odpoledne vůbec nevycházet ven z hotelu či některého z nákupních center Dubaje a na plážích se soustředit dopoledne či po opadnutí nejvyšších veder.

Sample Heading

Počasí v květnu: 26 °C

Počasí v Řecku v květnu nabízí průměrně krásných 26 °C. Doporučujeme pobyty na ostrovech Kréta a Rhodos, které se pyšní jen dvěma deštivými dny v květnu a příjemnými slunečnými teplotami.

O ostrově Kréta se říká, že je během května nejkrásnější. Slunce totiž nespaluje vegetaci tak jako v létě a proto je tu všechno krásně zelené a svěží.

Moře bude ještě trochu studenější, ale zase krásně osvěží. Hlavně druhá polovina května už je téměř koupací sezónou.

Kypr v květnu – počasí

Počasí v květnu: 27 °C

Kontrolovat počasí na Kypru v květnu téměř není třeba, stejně jako po celý rok. Je to totiž typická destinace, kde slunce pálí mimo pár zimních měsíců téměř neustále. Květen je navíc prvním koupacím měsícem. Průměrné teploty se tu pohybují kolem 27 °C.

Náš tip: Ty nejkrásnější pláže ostrova najdete v letoviscích Ayia Napa a Protaras. Právě zde sídlí většina luxusnějších hotelů.


Alanya Turecko

Ostatní destinace, kam na dovolenou v květnu:

 • Barbados (30 °C)
 • Mexiko (31 °C)
 • Jamajka (31 °C)
 • Bahamy (29 °C)
 • Maroko (25 °C)
 • Maledivy (31 °C)
 • Thajsko (33 °C)
 • Florida (30 °C)
 • Francouzský Polynésie (30 °C)

Květen ideální čas na poznávací zájezdy a eurovíkendy

 • Londýn
 • Paříž
 • Řím

Počasí v květnu v Egyptě, Tunisku, Turecku, Dominikánské republice, Řecku, Thajsku, na Kapverdách, Kypru, Maledivách, ve Spojených Arabských Emirátech.