Nevíte kam na dovolenou v lednu? Chcete si po vánocích a novém roku užít teplého počasí a sluníčka někde u moře? Začněte hledat svoji lednovou dovolenou právě teď prostřednictvím našich tipů a to z široké nabídky českých cestovních kanceláří.

Dovolená v lednu ještě stále neumožňuje koupání v Evropě, proto se za mořem a sluncem budete muset vydat nejméně 4 hodiny letecky do Afriky nebo vzdálené exotiky. Pojďme se společně podívat na nejoblíbenější destinace pro lednovou dovolenou.

Dominikánská republika

Průměrná lednová teplota : 29 °C

V Dominikánské republice je v lednu velmi horko – průměrně 29 °C – a velmi málo deště. Pokud už vás na dovolené déšť překvapí, stane se tak pravděpodobně v noci. Leden je také období, kdy jsou nejméně četné hurikány. Nejoblíbenějším letoviskem je Punta Cana.

Náš tip: Udělejte si například malý výlet katamaránem po azurově čistém moři, poznejte Santo Domingo, zaplavte si s delfíny nebo jen relaxujte na prosluněný karibských plážích. Dovolená v lednu jak z pohádky.


Thajsko

Průměrná lednová teplota : 32 °C
Průměrně 9 hodin slunečního svitu denně

Leden v Thajsku je obdobím sucha, hezkého počasí a tepla. Je to ideální čas k návštěvě, protože teploty atakují v průměru hranici až 32 °C. Je třeba počítat s vlhčím počasím. Severní a východní Thajsko bude sušší na rozdíl od východního pobřeží, kde můžete čas od času očekávat slabé dešťové přeháňky. Thajsko nabízí chutné jídlo, krásné chrámy a památky, fascinující přírodní scenérie i moderní města. Je to jedna z nejlepších destinací pro lednovou dovolenou.


Dubaj

Průměrná lednová teplota : 25-27 °C
Průměrně 7-8 hodin slunečního svitu denně

V Dubaji je v lednu slunečno a teplo. Déšť se objevuje jen vzácně, ale je třeba s ním v lednu počítat. Nicméně pokud chcete utéct z chladivého počasí Česka za sluníčkem, v Dubaji vám slunce garantujeme.

Dubaj je velkolepá destinace s luxusními hotely, krásnými plážemi a spoustou aktivit. Nachází se tu nejvelkolepější nákupní centra. Pokud se nechcete starat o hurikány, monzumy a cokoliv jiného, leťte do Dubaje, kde neriskujete žádný z přírodních živlů. Ve skutečnosti se v Dubaji vyhnete létu, které bývá nesnesitelně horké a většina lidí tak pobývá místo na pláži v klimatizovaných hotelích. Dovolená v lednu v Dubaji se zdá být výbornou volbou.


Egypt

Průměrná lednová teplota : 25 °C

Dovolená v lednu v Egyptě je osvěžující a příjemná v porovnání se spalujícím teplem, které tu nastane od dubna. Budete se moci opalovat na pláži, šnorchlovat i potápět bez nejmenších problémů. Pokud nechcete cestovat do exotiky, je Egypt v lednu skvělá volba. Nezapomeňte si přibalit sprej na komáry a teplejší bundu na večery.

Střediska Rudého moře zůstaly během konfliktů a střetů v bezpečí a rekreanti jsou nadále vítání otevřenou náručí.


Kapverdské ostrovy

Průměrná lednová teplota : 25 °C
Průměrně 7-8 hodin slunečního svitu denně

Pět set kilometrů od západního pobřeží Afriky leží v Atlantském oceánu Kapverdské ostrovy. Ačkoliv nejsou Kapverdy mekkou turistiky jako Baleárské či Kanárské ostrovy, přeci jen v poslední době přitahují stále více turistů na své nádherné pláže Sal a Boa Vista. V lednu si můžete jen tak polehávat na pláži, surfovat či se vydat po svazích zmrzlé lávy do vnitrozemí. Průměrná lednová teplota 25 °C slibuje příjemné chvilky u moře.


Nevybrali jste si z našich tipů kam na dovolenou v lednu? Nevadí. Dovolená v lednu je možná i v jiných destinacích, na které nezbyl v našich tipech prostor. Proto ještě krátce přidáváme tipy na exotické destinace.

  • Maledivy – průměrná lednová teplota : 30 °C
  • Mauricius – průměrná lednová teplota : 30 °C
  • Costa Rica – průměrná lednová teplota : 29 °C
  • Austrálie – průměrná lednová teplota : 29 °C
  • Mexiko – průměrná lednová teplota : 27 °C
  • Kuba – průměrná lednová teplota : 28 °C
  • Barbados – průměrná lednová teplota : 28 °C
  • Karibik – průměrná lednová teplota : 28 °C
  • Srí Lanka – průměrná lednová teplota : 30 °C