Nevíte kam na dovolenou v listopadu? Hledáte místo, kde si budete moci užít dovolenou na pláži i v tomto sychravém měsíci? Máme pro tipy na lokality, kde se zajisté ohřejete. Ovšem pokud hledáte celodenní opalování v některé ze středomořských lokalit dostupných autem, budete již patřičně zklamání. Dovolená v listopadu a za sluncem jedině v Africe a její blízkosti nebo v Asii.

Moře

Egypt

Průměrné listopadová teplota: 27 ° C
Průměrné listopadové dešťové srážky: 2 mm
Průměrný počet hodin slunečního svitu: 9 hodin

Egypt je výbornou volbou kde strávit dovolenou v listopadu u moře. Střediska jako Hurghada nebo Sharm el Sheikh nabízejí průměrné denní teploty kolem 27 ° C v listopadu, což znamená že celodenní lenošení u bazénu nebo šnorchlování v korálových útesech je v Egyptě v listopadu celkem běžná věc. Vyhledat si tu pravou zimní last minute dovolenou v Egyptě můžete kliknutím na odkaz níže.

Koupit nyní zájezd do Egypta

Kanárské ostrovy

Průměrné listopadová teplota: 24 °C
Průměrné listopadové dešťové srážky: 11 mm
Průměrný počet hodin slunečního svitu: 7 hodin

Pokud chcete příjemné klimatické podmínky pro svoji dovolenou v listopadu, Kanárské ostrovy mohou být to, co hledáte. Poloha 50 mil od subsaharské Afriky, Kanárské ostrovy těží z z příjemného klimatu a dostatku slunečního svitu po celý rok. Průměrné zimní teploty se tu pohybují na 24 ° C, což je teplota, která nám umožňuje se krásně ohřát u bazénu nebo na některém z 930 mil dlouhém úseku pláží, které Kanárské ostrovy nabízí.

Vydat se můžete například na ostrovy Tenerife, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura či La Gomera.

Koupit nyní zájezd na Kanárské ostrovy

Dubaj

Průměrné listopadová teplota: 31 °C
Průměrné listopadové dešťové srážky: 2 mm
Průměrný počet hodin slunečního svitu: 9 hodin

Vyprahlé a teplé pouštní klima Dubaje zajišťuje teplé a slunečné počasí po celý rok. Dovolená v listopadu v Dubaji může být mnohem příjemnější než letní dovolená ve 40 °C teplech. Právě proto je často doporučováno navštívit Dubaj v období listopadu až března, kdy jsou teploty příjemné.

Dubaj nabízí pohádkové pláže, mezi tu nejznámější řadíme Jumeirah Beach, kde nalezneme ty nejluxusnější hotelové řetězce. Milovníci poznávání zase ocení možnost nahlédnout do kultury arabů na některém z místních trhů koření, parfému či ryb. Nedávno otevřený Mall Dubaj zase bude rájem pro všechny ženy a milovníky nakupování. Jedná se totiž o jedno z největších obchodní centrum na světě s neuvěřitelnými 1200 obchody. Kousek dobrodružství zase můžete okusit například při jízdě pouští při 4×4 safari. Dubaj je zkrátka ideální místo kam na dovolenou v listopadu.

Koupit nyní zájezd do Dubaje

Maroko

Průměrné listopadová teplota: 23 °C (Agadir)
Průměrné listopadové dešťové srážky: 48mm (Agadir)
Průměrný počet hodin slunečního svitu: 7 hodin (Agadir)

Podobně jako Dubaj, Maroko je další místo, které stojí za návštěvu jakmile intenzita letních veder pomalu upadá na teploty příjemné. Dovolená v listopadu v Maroku nabídne průměrné teploty 23 °C a 7 hodin slunečního svitu denně. Ačkoliv u pohoří Atlas se mohou teploty pohybovat o mnoho stupňů níže, u přímořského letoviska Agadir jsou teploty naopak velmi příjemné.

Agadir je nejoblíbenější letovisko Maroka s dlouhými písečnými plážemi a luxusními 4-5 hvězdičkovými hotely. Ve městě se denně konají dva trhy a spousta restaurací vás pohostí tradičními autentickými marockými jídly.

Koupit nyní zájezd do Maroka

Cancun:

Průměrné listopadová teplota: 29 °C
Průměrné listopadové dešťové srážky: 85 mm
Průměrný počet hodin slunečního svitu: 6 hodin

Cancun v Mexiku je známý pro jeho noční život a bílé písečné pláže. Cancún je jedna z nejoblíbenějších celoročních destinací karibiku. Ačkoliv cesta letadlem trvá až 12 hodin letu, tato doba stojí za vynaloženou námahu, protože po příletu začíná jedna nekončící párty a zábava. Je dobré před příletem vědět, že pláže Cancunu jsou rozděleny na severní a východní.

Na severu najdeme letoviska Playa Las Perlas a Playa Linda, výborné lokality pro vodní sporty, potápění či výlety na želví farmu poblíž Isla Mujeres. Zatímco východní část Cancunu je domovem letovisek Playa Ballenas, Gaviota Azul, San Miguelito a Playa Delfines. Tišší letoviska náchylnější k silnějším větrům, ale i tak jsou ideální, pokud hledáte dovolenou v listopadu. Od pláží se můžete vydat například k pozůstatkům Mayských civilizací. Chichen Itzá jsou úžasné Mayské ruiny s pyramidami a chrámy. Rozhodně stojí za celodenní výlet.

Koupit nyní zájezd do Cancúnu, Mexiko

Kapverdské ostrovy

Průměrné listopadová teplota: 27 °C
Průměrné listopadové dešťové srážky: 9 mm
Průměrný počet hodin slunečního svitu: 7 hodin

Kapverdské ostrovy se nachází asi 500 kilometrů od pobřeží západní Afriky v Atlantském oceánu. Ačkoliv Kapverdské ostrovy nejsou tradiční turistickou mekkou, narozdíl od Egypta či Kanárských ostrovů, turisty sem přitahují jedny z nejkrásnějších pláží celé Afriky na ostrovech Sal a Boa Vista. Dovolená v listopadu na Kapverdských ostrovech zahrnuje také celou řadu aktivit. Pěší turistika na zmrzlé lávě, windsurfing nebo třeba rybolov v hlubokém moři. Průměrné denní listopadové teploty se tu pohybují kolem 27 ° C, takže jsou ideálním místem, kam v listopadu na dovolenou.

Koupit nyní zájezd na Kapverdské ostrovy