Zahraniční cyklodovolená

Kalábrie

Milujete pohled na svět z cyklistického sedla a rádi byste strávili svou dovolenou na kole? Pokud nejste zastáncem pobytu na jednom místě, vydejte se do evropských oblastí s cyklostezkami a trasami vhodnými pro všechny cyklisty. Víme, kde je obzvlášť dobrá infrastruktura pro vaši dovolenou na kolech – a třeba i s vaší rodinou. Kam se letos rozjet? Přinášíme vám tipy na ty nejatraktivnější cyklistické oblasti!


Korsika

Proč nespojit pobyt u moře s cyklistickými výlety? Korsika je ideálním místem pro aktivně prožitou dovolenou. Cyklistické trasy vedou na horská sedla s osvěžujícími potoky a odtud zpět k mořskému pobřeží. A protože je převýšení náročné, doporučujeme vám strávit dovolenou na kole na Korsice mimo hlavní sezónu, kdy není tolik horko a na silnici je méně automobilů. Poznejte na kolech Agriatskou poušť, vinařskou stezku a městečko Patrimonio s gastronomickými specialitami a nevynechejte ani přístavní městečko Calvi, rajskou pláž d´Arone a typickou korsickou vesničku Corte.

Mallorca

Ostrov Mallorca je tím pravým místem pro dovolenou na kolech. Po celém ostrově vede hustá síť silnic a na kole se po nich dopravíte do každého koutu ostrova. Čekají vás kláštery ve vnitrozemí s nádhernými panoramatickými výhledy, starobylé romantické vesničky, rozesetá stáda ovcí a kvetoucí mandloně, pomerančovníky a olivové háje. Užijte si pohodovou dovolenou a projeďte se cyklostezkou podél pobřeží, která vede až do hlavního města Palma de Mallorca. Dále navštivte pohoří Serra de Tramuntana a poznejte Dračí jeskyně s největším podzemním jezerem na světě.

Lago di Garda

Kam cyklisté míří v Itálii nejčastěji? Přece k jezeru Lago di Garda! Cyklistické nadšence lákají rozmanité cyklostezky, a to od jednoduchých pro kratší výlety, až po náročné s horským stoupáním. A nepotřebujete s sebou ani kolo – takřka na každém rohu narazíte na bikerské půjčovny. Výborným typem je cyklostezka podél řeky Adige a řeky Sarca nebo cyklostezka linoucí se k jednomu z nejhezčích alpských jezer Lago di Tenno. Poklidnější trasa vede podél jezera do města Torbola nebo malebného vnitrozemského městečka Arco.

Maďarsko

Maďarsko je zemí, kam se můžete vydat na dovolenou na kole i s těmi nejmenšími – dětmi. Při svých cestách můžete obdivovat zachovalé kulturní památky, ochutnávat místní speciality a relaxovat v termálních lázních. Po celém Maďarsku je vybudováno 2 000 km cyklostezek, 2 750 km vedlejších silnic vhodných pro cyklisty a 1 500 km sjízdných náspů řek. V samotné Budapešti čítá délka cyklostezek 100 km. Oázou klidu je jezero Balaton s výbornou infrastrukturou pro cyklisty.

Bretaň

Bretaň je pro cyklisty výzvou, která se neodmítá. Poznejte mystickou a drsnou krajinu přecházející v písečné pláže a ostrá skaliska, nad nimiž ční majáky, opuštěná opatství a sakrální stavby. Vraťte se při cestě na kole do dávných časů a nevynechejte normandské pobřeží s opevněním, kde došlo ke slavnému vylodění. Když si uděláte výlet podél pořeží přes Cancale, odměnou vám budou výhledy na rozeklané skály a lodě vyvržené na souš. O něco přívětivější tvář vám ukáže zemědělský kraj Mont Saint-Michel se skvostnou architekturou a větrnými mlýny.

Dovolená na kolech v zahraničí bude nevšedním, zato nezapomenutelným zážitkem a užijete si ho jak s rodinou, tak s partou přátel nebo s podobně zapálenými cyklisty, jako jste vy sami!