Chtěli by jste vyrazit na dovolenou v únoru ale nevíte kam? Láká vás pobyt u moře místo nevlídného českého počasí? Máme pro vás tipy, kam na dovolenou v únoru k moři. Chceme vás inspirovat prostřednictvím našich tipů a ukázat vám nejžádanější destinace tohoto měsíce.

Dovolená v únoru neumožňuje koupání v Evropě, spíše lyžování. Takže i v tomto měsíci budete muset za mořem a hřejícím sluncem vyrazit za exotikou do Asie či Latinské Ameriky nebo do 4 hodin vzdálené Afriky. Zde jsou naše tipy pro únorovou dovolenou.

Thajsko

Průměrná únorová teplota: 28-31 ºC
Průměrná doba slunečního svitu: 9 hodin

Tropické Thajské ostrovy jako Ko Phi Phi, Ko Chang, Ko Samui či populární letoviska jako Pattaya a Phuket jsou ideální únorovou destinací pokud žádáte odpočinek jak se patří. Krásné bílé písečné pláže a tyrkysové moře lemované palmami, to je Thajsko v únoru.

Očekávejte vysoké teploty, vysokou vlhkost a takže občasné večerní srážky, které ale jistě v takovém parnu oceníte, protože i v noci tu teplota nepadá pod 23 ºC.


Kapverdské ostrovy

Průměrná únorová teplota: 25 ºC
Průměrná doba slunečního svitu: 9 hodin

Kapverdské ostrovy leží v Atlantském oceánu vzdálené asi 300 km od západního pobřeží Afriky. Mísí se tu portugalské a africké kulturní vlivy. Kapverdy v únoru ale nabízejí především skvělé počasí.

Nachází se tu nejkrásnější pláže Afriky na nejnavštěvovanějších ostrovech Boa Vista a Sal. Můžete tu jen tak polehávat na pláži, vydat se do vnitrozemí na pěší túry nebo si vyzkoušet surfing a windsurfing či mořský rybolov. Denní teploty 25 ºC a minimální srážky (průměr pro únor 3mm) slibují, že dovolenou v této lokalitě chybu rozhodně neuděláte.


Kuba a Dominikánská republika

Průměrná únorová teplota: 25 ºC
Průměrná doba slunečního svitu: 8 hodin

Karibské ostrovy vždy uspokojí potřebu, pokud jde o to, zmizet v únoru někam do tepla k moři. Mezi nejoblíbenější destinace patří Kuba a Dominikánská republika. V únoru vás tu čeká příjemné klima, desítky skvělých all inclusive resortů a teplotní špičky v rozmezí 26 ºC až 27 ºC. Čas od času očekávejte večerní srážky, které příjemně ochladí vzduch a připraví ho na další parný den.


Mexiko

Průměrná únorová teplota: 25-28 ºC
Průměrná doba slunečního svitu: 7 hodin

Mexiko je známé pro své krásné běloskvoucí písečné pláže a bujarý noční život. Také ale proto, že umožňuje vyrazit na dovolenou do Mexika v kteroukoliv roční dobu, únorem nevyjímaje. V odpolední špičce vás tu čeká velmi příjemných 28 ºC ve stínu a desítky hotelových resortů, které splní vaše očekávání.


Srí Lanka

Průměrná únorová teplota: 27 ºC

Únor je skvělý pro měsíc pro dovolenou na Srí Lance. Minimální množství srážek, vysoké denní průměrné teploty a krásné pláže podél jižního a západního pobřeží jsou toho důkazem. Na východě a severovýchodě právě končí monzunové deště, ale stále převládají srážky. Na jižním a západním pobřeží tzv. kulturního trojúhelníku panuje teplé a suché počasí.

Vyrazte například do některé z těchto lokalit: Galle, Bentota, Colombo, Negombo, Weligima, Mirissa, Tangalle.


Další vhodné lokality pro dovolenou u moře v únoru

  • Austrálie (průměrné teploty v únoru: 25 ºC)
  • Kanárské ostrovy (průměrné teploty v únoru: 22 ºC – jarní počasí)
  • Barbados
  • Vietnam (průměrné teploty v únoru: 33 ºC)
  • Bali (průměrné teploty v únoru: 27 ºC)
  • Tanzánie (průměrné teploty v únoru: 30 ºC)
  • Egypt (průměrné teploty v únoru: 25 ºC – pomalu zde končí hlavní turistická sezóna)
  • Maledivy (průměrné teploty v únoru: 28 ºC)