Láká vás dovolená na ostrově Korsika? Chcete si užít působivou atmosféru Francie a Itálie? Vydejte se s námi letecky na francouzský ostrov, jehož nedotčená krajina je vyhledávaným místem mnoha turistů. Korsika je rozmanitý ostrov na kterém vás čekají nádherné písečné pláže, středověká města, horské vcholy i báječný odpočinek. Neváhejte a vydejte se letecky na Korsiku již letos a užijte si tu dovolenou snů!

Korsika je sice francouzský ostrov, ale čeká vás tak trochu jiná dovolená u moře. Jedná o nejhornatější ostrov ve Středomoří, kde ovšem najdete i četná golfová hřiště, právem označována jako jedna z nejkrásnějších. Nádherné pláže například u letoviska Borgo nebo středověké památky. Taková je dovolená na ostrově Korsika. Letecky tu budete téměř ihned.

Korsika letecky

Letecky na Korsiku to trvá cca 1 hodinu a 45 minut. Na Korsice najdeme dvě letiště Bastia na severovýchodě (kód BIA) a druhé v Ajaccio na západním pobřeží (AJA). Někteří letečtí dopravci létají na jih Francie, kde je poté nutné přestoupi na trajekt, který vás doveze až na Korsiku.

Jaké jsou nejlepší hotely na Korsice?

Hledáte hezké hotely na Korsice? Doporučujeme například tyto:

Korsika

Ostrov Korsika leží ve Středozemním moři přibližně 170 km od jižního pobřeží Francie a 80 kilometrů od západního pobřeží Itálie. Turisty, kteří sem míří na dovolenou třeba letecky, láká zejména ještě stále v některých místech nedotčená krajina a krásné písečné pláže.

Obyvatelé Korsiky jsou hrdí a nezávislí lidé, což mají ostatně nejspíše pod rodáka Napoleona Bonaparteho.

Pobřeží dlouhé cca 1 tisíc kilometrů je lemováno krásnými zátokami i poloostrovy. Najdeme tu řadu rybářských vesniček pod skalnatými převisy a útesy. Vnitrozemím se táhne žulové pohoří, které místy dosahuje výšky až 2170 metrů nad mořem. V zimním období najdeme na vrcholcích pohoří dokonce známky sněhu.

Dovolená na ostrově Korsika umožňuje návštěvníků prožít neobyčejná dobrodružství a i odpočinek. Letecky se na ostrov dostanete za necelé dvě hodinky a rázem se ocitáte v úplně jiném světě. No řekněte nestojí to za tu zkoušku?