Dovolená Francie letecky. Krásná a všemi milovaná Francie jako cíl vaší příští dovolené? Proč ne. Země sýrů, vína, umění, módy i jednoho z nejkrásnějších pobřeží Evropy láká ročně miliony turistů. Největším tahákem je romantická Paříž a Azurové pobřeží. Právě na Francouzskou riviéru a nikoli pouze na ni se s námi můžete vydat letecky a prožít tu nezapomenutelný pobyt.

Stále ještě váháte, zda je dovolená ve Francii pro vás to pravé? Tak čtěte dále a snad vás přesvědčíme.


Francie letecky z Prahy i Brna

Do Francie se můžete letecky vydat hned na několik míst s různými cíly.

  1. Letecky do Paříže – Velmi často lidé jezdí do hlavního města Francie – Paříže. Jedno z nejromantičtějších měst skrývá nádherné památky jako Eiffelovu věž, Vítězný Oblouk, katedrálu Notredame či muzeum Louvre. Stejně tak tu ale narazíte i na moderní Paříž s řadou butiků, krámků a kultury.
  2. Letecky na Azurové pobřeží – Říkají vám něco města jako Cannes, Nice, St. Tropez či Antibes? Jedná se o města na Francouzské Riviéře, kam se stěhují nejbohatší lidé z celé Evropy. A ti tu jsou velmi spokojení. Už jen to je známka toho, že Azurové pobřeží je něco výjimečného a nádherného.
  3. Poznávací zájezdy do Francie letecky – Poznávat krásy Francouzského pobřeží i vnitrozemí můžete při poznávacích zájezdech. Uvidíte Normandii, Bretaň, Burgundsko, Provance či Alsasko. Všechny lokality mají své specifické vlastnosti a kulturní rozdíly, které jsou zážitkem na celý život.
  4. Lyžování Francie letecky – Posledním typem dovolené ve Francii jsou lyžařské zájezdy. Ačkoliv nebývá tak časté vyrazit na hory letadlem, některé cestovní kanceláře tento způsob dopravy nabízejí a proč jej tedy nevyužít že. Zdejší lyžařská střediska patří mezi ty nejlepší na světě. Jmenujme například Les2Alpes, Chamonix-Mont Blanc, Merinek či Tři údolí. Všechny se nachází v nadmořské výšce 2900 metrů a více.

Výhodou letecké dovolené ve Francii je také délka / doba letu. Ta se pohybuje od 1,5 hodiny do 3 hodin v závislosti na cílové destinaci.

Například na Azurové pobřeží letíte v průměru 2 hodiny, doba letu do Paříže vychází na cca 1 hodinu a 40 minut.


Recenze pobytu na Azurovém pobřeží

Projel jsem téměř celé Azurové pobřeží a uchvátilo mě natolik, že se sem určitě vrátím. Zakotvili jsme nejdříve v Monaku a poté pokračovali po pobřeží až do St. Tropez. Na delší čas jsme zakotvili v menším letovisku St. Raphael, které má nádherou pláž a menší promenádu s krásnými kavárničkami a pevností tyčící se do moře na dohled. Příkládám i jednu fotečku ze St. Raphael.

Azurové pobřeží - St. Raphael

Nice a Cannes jsou nádherná, ale vcelku velká města. Naopak velkým zklamáním pro mě bylo St. Tropez a známá četnická stanice, kde to vypadá jak na Pavlači v Rumunsku. Žádná vzpomínka na slavný film, jen opadaný dům s tyčícími kabely ze zdi. U moře je to pak mnohem hezčí. Ony kotvící lodě milionářů ten dojem jistě zlepší každému že.

Pokud tedy váháte, zda navštívit Francii letecky, musím vám tuto možnost doporučit, protože budete stejně tak mile překvapeni jako já.