Toužíte po netradiční dovolené s nádechem luxusu? Chcete si užívat jako světové celebrity a plavat v průzračně modrém moři? Přesně taková je dovolená v Chorvatsku na lodi, během které budete proplouvat mezi malebnými ostrůvky, naslouchat šumění moře a vyhřívat se na palubě.

Dovolená na lodi v Chorvatsku je příslibem neskutečných zážitků na celý život. Každý den uvidíte nová místa, vykoupete se ve skrytých zátokách a navštívíte chorvatská letoviska s přátelskou atmosférou. Tato zahraniční dovolená bude nezapomenutelná nejen pro vás, ale i vaše děti.

Pohled na Chorvatsko z lodě je zkrátka nezapomenutelný zážitek.


Komfort a pohodlí během plavby

Plavba podél chorvatského pobřeží bude jako krásný oživlý sen, z něhož se nebudete chtít probudit. Na lodi budete mít dostatek soukromí v pohodlně zařízených kajutách a posádka lodi vás pohostí dobrým jídlem. V průběhu dne si vychutnáte plavání, potápění a opalování a večer příjemné posezení v restauracích na nábřeží nebo procházky při západu slunce.

Dovolená v Chorvatsku na lodi většinou trvá sedm dní se začátkem od soboty nebo neděle. Mezi nejčastější trasy patří plavba podél pobřeží Dalmácie se zastávkami na věhlasných chorvatských ostrovech, jako je Hvar, Korčula nebo Brač, a v přístavištích městeček Dubrovník a Split.

Loď Costa Serena

Ostrov Hvar

Věděli jste, že Hvar je považován za jeden z nejkrásnějších ostrovů světa? A kapitán lodi to dobře ví, proto tento ostrov při vaší plavbě určitě nevynecháte. Budete moci obdivovat historické jádro stejnojmenného městečka Hvar, nasávat aroma levandulí a debužírovat si na čerstvých rybách.

Ostrov Korčula

Z lodi se vám naskytne úchvatný pohled na strmé a skalnaté útesy ostrova Korčula, jež přechází ve vlídné pobřeží se starobylým městem stejného jména, kde je živo až do rána. Nádherné koupání skýtají zátoky nebo nejoblíbenější pláž turistů Vela Pržina.

Ostrov Brač

Ostrov Brač je místem klidu a pohody s křišťálově průzračným mořem, oblázkovými plážemi obklopenými borovými lesy a pravým prázdninovým ruchem v městečku Bol na jižním pobřeží. Za zábavou a tancem můžete vyrazit do barů a restaurací a při té příležitosti ochutnat lahodné dalmatské víno.

Městečko Dubrovník

Těžko byste hledali úchvatnější starobylé letovisko Jadranu, než je Dubrovník, mezi jehož hradbami se skrývá staré jádro s památkami z přelomu 17. a 18. století. Jediná návštěva ve vás zanechá nesmazatelné stopy a touhu vrátit se.

Městečko Split

Až loď zakotví v letovisku Split, vydejte se s partnerem na romantickou procházku k Diokleciánovu paláci a pokračujte křivolakými uličkami do historického centra Trogir zapsaného na seznam památek UNESCO.

Pokud se rozmýšlíte nad prázdninami u moře, je dovolená na lodi v Chorvatsku tou nejlepší volbou a vítanou změnou oproti polehávání na pláži v jednom letovisku. Jen si představte, co za jeden týden spatříte a prožijete!