Itálie

Vysnili jste si dovolenou na jachtě s kapitánem? Rádi byste poznali krásy chorvatského pobřeží a ostrovů během pár dnů? Váš sen se může stát skutečností třeba letošní či nastávající letní sezónu. Prozradíme vám, na co se můžete při plavbě těšit a co taková dovolená na lodi obnáší.

Na lodi po Středomoří

Lodní plavby jsou čím dál více oblíbenější. Jedná se o netradiční způsob strávení letní dovolené, aniž byste byli ochuzeni o koupání v moři, polehávání na plážích a procházkách po historických centrech městeček. Na dovolenou na jachtu s kapitánem se můžete vydat do Chorvatska, Řecka, Francie nebo Itálie, ale také na Korsiku, Sardinii, Maltu, Kanárské ostrovy či Sicílii.

Dovolená na lodi již od 5 tisíc korun

Dovolená na jachtě v Chorvatsku má nádech luxusu a vybírají si ji jak páry, tak celé party přátel. Na výběr máte individuální pronájem lodi s kapitánem nebo rezervaci na rekreační plavbě. Ceny plaveb jsou již od 5 tisíc korun za osobu na týden v mimosezóně nebo od 7 tisíc korun v hlavní sezóně. Na větších lodích pro více rekreantů si můžete připlatit i stravování.

Nezapomenutelná dovolená na Jadranu

Na dovolené na jachtě v Chorvatsku uvidíte krásy členitého pobřeží a podíváte se na pláže, kam byste se po souši nedostali. Můžete pozorovat úchvatné západy slunce, pobýt na opuštěných ostrůvcích, nahlédnout do kapitánských prostor lodi a každý den se poznávat jiná místa. Lodě jsou plně vybaveny a budete se v nich cítit jako v hotelovém pokoji.

Úskalí při plavbě lodí

Jako na každé dovolené, také na lodi se může přihodit řada nepředvídatelných situací, jako je závada nebo bouře a s tím související mořská nemoc. Nejspíš si na dovolené na jachtě s kapitánem tolik nezaplavete, protože během plavby, a ani ve velkých přístavech, se nedá plavat.

Dovolená, která stojí za to!

I přes drobné nevýhody stále převládají plusy, proč prožít dovolenou na jachtě. S každým uplutým kilometrem a s každou zastávkou uvidíte něco nového a odvezete si nezapomenutelné zážitky a stovky „katalogových“ fotografií.