Romantická Džerba je největší ostrov severní Afriky a jedna z nejpopulárnější destinací pro dovolenou. Není se čemu divit. Džerba s příchutí exotiky a orientu nabízí skvělé podmínky za fantastické ceny. Neodolatelné písečné pláže jen potrhují fakt, že dovolená na ostrově Džerba stojí za to. Tento fascinující ráj, často přezdívaný jako Středomořská Polynésie, toho nabízí mnohem víc. Vydat se můžete poznávat krásnou architekturu, stíny palem nebo hlavní město ostrova Houmt Souk.Láká vás dovolená na ostrově Džerba? Pak se s námi vydejte letecky poznat krásy Tuniského ostrova a nebudete litovat.

Víte že, název Džerba je nesprávný název tuniského ostrova Djerba?

O ostrově Džerba (Djerba)

Ostrov Džerba leží v Gabéském zálivu. Jedná se o největší ostrov severní Afriky a také místo, kde téměř nikdy neprší. I díky tomu je dnes ostrov Džerba jednou z nejnavštěvovanějších turistických destinací Tuniska.

Ostrov Džerba

Výjimečné jsou zejména krásné bílé písečné pláže a mělké velmi teplé moře. Stejně ojedinělé jsou i klimatické podmínky, které nabízí 320 slunečních dnů v roce, což dělá z destinace místo, pro celoroční možnost dovolené. Džerba je s pevninou spojena tzv. šíjí.

Centrem a zároveň hlavním městem ostrova je se 4 tisíci obyvateli Houmpt Souk. Název v překladu značí „Místo obchodu“ což jasně vyjadřuje podstatu tohoto přístavu. Pravidelně tak máte možnost navštívit místní trhy, za nimiž se můžete velmi levně vydat všudypřítomnými taxíky.

Mezi zajímavosti města patří bezesporu turecká mešita se sedmi kupolemi nebo pevnost Bordj el Kebir ze 13. století. Džerba je téměř rovinatý ostrovy (nejvyšší kopec měří jen 52 metrů) a tak je ostrov v zimních měsících vhodný pro poznávání na kole. Aktivní dovolená nikdy nezaškodí.

Na ostrově se nachází celá řada dalších atrakcí včetně velmi oblíbené krokodýly farmy, které se těší velké oblibě turistů. Ať už vás dovolená na ostrově Džerba zaujala či nikoliv vězte, že tu jsou pro vás připraveny all inclusive hotely téměř po celém pobřeží, čekající pouze na vás a to za fantastické ceny. Ano ostrov Džerba patří mezi nejlevnější africké destinace.