Dovolenou na pobřeží Jadranu správně nazývaného Jaderské moře si každoročně užije statisíce Čechů. Chcete i Vy letos vyrazit k Jaderskému moři, ležícímu mezi Balkánským a Apeninským poloostrovem? Pak si zobrazte zájezdy do jižních států, které Jadran omývá. Mluvíme o Chorvatsku, Itálii, Albánii, Černé Hoře a z části také o Řecku.Kde je všude Jadran?

Dovolená na Jadranu je odjakživa zažita se zájezdy do Chorvatska. Jaderské moře ale omývá hned několika dalších států, mezi nimiž je Itálie, Slovinsko, Albánie, Černá Hora, Bosna a Hercegovina a také Řecko. Na pobřeží Jadranu můžete navštívit třeba italské Benátky, Bibione, Terst, či slovinský Koper. Dále chorvatská letoviska jako je Pula, Rijeka, Šibenik, Split, Biograd na Moru či Dubrovník.

V posledních letech se rozrůstá turistický ruch také v Albánii a Černé Hoře (velmi oblíbené jsou zájezdy pro seniory 55+). Zdejší letoviska Drač, Vlora či Ulcinj doslova vzkvétají a ceny zájezdů jsou stále velmi nízké. Ostatně přesvědčte se sami třeba nabídkou zájezdů do Černé Hory zde.

Jaderské moře nabízí hned několik různých druhů pláží. Na Italské straně očekávejte zejména písečné pobřeží s pozvolným vstupem do moře a minimem výrazných zálivů, kdežto Chorvatská strana nabízí oblázky a kameny. Velmi hornaté pobřeží v lecčems připomíná norské fjordy.

Dovolená Chorvatsko

Dovolená Chorvatsko

V Jaderské moři najdeme také 69 obydlených ostrovů. Největšími jsou chorvatské ostrovy Krk, Cres, Brač, Hvar, Pag a Korčula.

Vysněná dovolená na Jadranu levně

Zažitá představa o postkomunistických letoviscích na Jadranu jsou již dávno pryč. Během posledních let se na pobřeží Jadranu renovuje a modernizuje. Letoviska se mění k nepoznání a to vyhovuje samozřejmě turistům, pro které je díky nové nabídky ubytování k dispozici více lůžek a konkurence tlačí ceny ubytování co nejníže.

Aby jste si mohli v klidu svoji dovolenou užít, objednejte si ji na internetu u ověřené cestovní kanceláře, například skrze největší cestovní agentury Invia. Srovnání cen zájezdů a dovolené na Jadranu od více jak 315 CK na jediném místě.