Víte o tom, že nyní se můžete vydat na svoji vysněnou dovolenou také letecky z Pardubic? Ano. Místní letiště slouží částečně jako civilní a částečně jako vojenské. Najdeme jej na okraji Pardubic u čtvrti Popkovice. Ročně vyrazí na dovolenou z Pardubic cca 60 000 lidí zejména do rusky mluvících zemí, ale také do Bulharska, Řecka, Černé Hory, Turecka a na Kypr.

Doba letu z Pardubic do Bulharska trvá cca 2-3 hodiny letu.

Bulharsko letecky z Pardubic

Dovolená Bulharsko

Nejvíce turistů míří v létě letecky z Pardubic do Bulharska. Levná to destinace láká stále více turistů na pětihvězdičkové hotelové komplexy s all inclusive stravováním přímo u písečné pláže. Ceny za letecký zájezd začínají už na 7 990 Kč bez strany na 8 dní v hlavní turistické sezóně.

Bulharsko je zemí, kam se lidé rádi vracejí. Krásné písečné pláže, rekonstruované hotely, poměrně levné ceny v restauracích a obchodech a také celá řada historických památek, které stojí za vidění.


Řecko letecky z Pardubic

Dovolená Řecko

V popularitě ihned za Bulharskem, lidé nejčastěji volí dovolenou letecky z Pardubic do Řecka. Ceny zájezdů se snídaní či polopenzí nepřekračují za 8 denní pobyt 10 tisíc korun. Létá se zejména do vyhlášených oblastí řeckého ostrova Rhodos. Jinou destinaci jsme v nabídce cestovních kanceláří nenašli.

Řecký Rhodos je pro návštěvníky ideální destinací. Turistickému ruchu tu dávají vše. Najdete tu historické památky, krásné pláže, čisté moře, desítky a stovky barů, restaurací a taveren s čerstvými mořskými plody a jakoukoliv zábavu na kterou pomyslíte. Vedou samozřejmě nejrůznější vodní sporty.


Dovolená Turecko z Pardubic

Alanya Turecko

Velmi oblíbenou destinací z Pardubic je také Turecko. Ceny zájezdů začínají na cca 10 tisících korunách s all inclusive stravováním. Navštívit můžete několik známých letovisek, mezi nimiž nechybí Alanya, Side a další destinace Turecké Riviéry.

Proč do Turecka? Odpočinek a relaxace tak jak má být. Asi takhle bych vyzdvihnul hlavní výhody. Zkrátka si zaplatíte zájezd s all inclusive službami a pak jen relaxujete na pláži nebo u hotelového baru. Vše co sníte a vypijete máte v ceně zájezdu. Zkrátka jen odpočívejte a nestarejte se o to, co budete dnes jíst nebo pít.


Černá Hora z Pardubic

Letecky z Pardubic do Černé Hory se můžete vydat již od 7 990 Kč za 8 denní letecký zájezd se snídaní či polopenzí. Letoviska jako Bar, Sutumore a Ulcinj jsou již ve světě známá a češi je začínají teprve pomalu objevovat. Turistický ruch v Černé Hoře vzkvétá a řada hotelů si prošla nákladnými rekonstrukcemi a zvelebením. Možná tedy tajný tip pro pohodovou letní dovolenou u moře bez stresu a přeplněných pláží?


Kam se naopak z Pardubic nelétá?

Lidé by chtěli, ale prozatím nejsou plánovány žádné letecké zájezdy z Pardubic do Chorvatska, Španělska, Egypta či jižní Itálie.

Neláká vás třeba dovolená letecky z Ostravy?