Černá Hora a Albánie patří mezi zapomenuté kouty jižní Evropy, které dnes znovu objevují nadšení turisté. A vězte, že je proč. Vydejte se s námi letecky do okouzlující země s výbornou kuchyní a krásným albánským pobřežím. Dovolená Albánie letecky u moře je dostupná již v mnoha cestovních kancelářích jako klasická alternativa k dovolené v Černé Hoře či Chorvatsku.O dovolené v Albánii

O dovolené v Albánii u moře se toho zatím příliš moc nepíše. To je jeden z důvodů, proč sem vyrazit už nyní, kdy je stále ještě turistický ruch „v plenkách“ a není tu přeplněno turisty. Čeká vás tu bohatá historie, nedotčená příroda, skalnaté hory, pohostinnost místních lidí, výborná albánská kuchyně, čisté pláže a krásné moře. Zdálo by se, že téměř ideální kompozice. Ale ono tomu opravdu tak je.

Pokud vás láká dovolená Albánie letecky patrně zamíříte na samotný jih země. Celkem Albánie disponuje 420 kilometrovým pobřežím Jaderského a Jónského moře.

Nejvyhlášenější je letovisko Durrës, často v českém názvu uslyšíte také jméno Drač. Jedná se o druhé největší město Albánie, významný přístav a dnes také vyhledávané turistické letovisko, jež má výborné lodní spojení s italskými přístavy (např. Bari).

Durrës je zároveň jedno z vůbec nejstarších měst Evropy, takže o historické památky a skvosty není nouze. Navštívit můžete například Římský amfiteátr z přelomu 1. a 2. století, byzantský kostelík s mozaikami, archeologické a etnografické muzeum.

Avšak většina turistů raději míří na písečné pláže k moři, které lemují celý záliv Durrësi a kde je také umístěna většina hotelů. Zlaté pláže nabízejí vynikající podmínky pro letní dovolenou.

Albánie u moře

Mezi další letoviska, ale již podstatně menší a turisticky nezasažené patří Saranda, Vlora či Lezhë.

Albánie letecky z Prahy

Do Albánie se letecky dostanete z Prahy. Očekávejte, že doba letu do Albánie činí přibližně 2 hodiny letu. Přistávat budete v hlavním městě – Tirana. Od letoviska Durrës je letiště vzdáleno přibližně 30 kilometrů. V rámci zájezdů máte přesun z letiště přímo do hotelu od pořádající CK zajištěn. Výhodou je nulový časový posun.

Albánie 55+

Dovolená u moře v Albánii je často spojována také se seniorskými zájezdy 55+. Díky této akci mohou senioři cestovat za výrazně nižší ceny než je tomu u katalogových zájezdů díky dotacím vlád a Evropské unie. Vycestovat takto můžete hlavně před a po hlavní turistické sezóně do hotelů určených seniorským potřebám (jistota výtahu, blízkosti moře apodl.). Více informací naleznete na Albánie 55+.