Nevíte kam na dovolenou v prosinci? Chcete utéct před sychravým zimním počasím a teplotami pod bodem mrazu? Začněte hledat svoji prosincovou dovolenou u moře právě teď a vybírejte z široké nabídky cestovních kanceláří. Dovolená v prosinci nám dává možnost vybrat si jak dálkové exotické destinace, tak nám všem dobře známý sever Afriky. Pojďme se společně podívat na prosincové nejžádanější destinace.

A pokud se vám nechce číst, rovnou si do formuláře na pravé straně této stránky zadejte vámi požadovaný termín dovolené a získejte nabídku zájezdů do vybraných zimních destinací.

letadlo

Egypt

Průměrná teplota v prosinci: 27 °C

Doporučujeme cestovat více na jih Egypta. Letoviska jako Hurghada nebo Sharm El Sheikh mají průměrné denní teploty kolem 27 °C i v prosinci, což znamená, že si v klidu můžete užít ničím nerušené lenošení u bazénu nebo šnorchlování v Rudém moři.


Dubaj

Průměrná teplota v prosinci: 31 °C

Dubaj má jednu výhodu a to, že horké a suché pouštní klima tu mají po celý rok. V létě se ovšem blíží teplota až ke nesnesitelným 40 °C, naopak v zimě je tu nadmíru příjemných 31 °C. Ideální doba k návštěvě Dubaje je od prosince do března. Dubaj nabízí nádherné písečné pláže. Jednou z těch nejznámějších je Jumeirah Beach, domov těch nejluxusnějších hotelů. Pokud se do Dubaje vydáte nezapomeňte navštívit některý z tradičních trhů (rybí, s kořením či parfémy) a vyzkoušejte si také safari jízdu 4×4.


Mexiko, Cancun

Průměrná teplota v prosinci: 29 °C

Cancun je nejoblíbenějším karibskou lokalitou. Nabízí možnost celoroční dovolené na krásných bílých písečných plážích. Dovolená v prosinci tu nabízí příjemné teploty kolem 29 °C. Při rezervaci dovolené mějte na paměti, že Cancun je rozdělen na severní a východní letoviska. Playa Las Perlas a Playa Linda na severu jsou vynikající volbou pro vodní sporty, potápění a šnorchlování. Playa Ballenas, Gaviota Azul, San Miguelito a Playa Delfines na východě jsou letoviska s klidnějšími plážemi, ikdyž trochu náchylnější na větry. Přesto ideální volba dovolené v prosinci.


Kapverdské ostrovy

Průměrná teplota v prosinci: 27 °C

Nádherné pláže ostrovů Sal a Boa Vista lákají každým rokem stále více turistů. Není se čemu divit, protože tu i v prosinci panují příjemné teploty kolem 27 °C. Turisticky ještě stále panenský ostrov nabízí kvalitní ubytování za celkem příjemné ceny. Vezmeme-li v úvahu také fakt, že doba letu není dlouhá tak, jako do jiných exotických krajin, může být dovolená na Kapverdských ostrovech báječným zimním únikem.


Láká vás jiná destinace?

Nevybrali jste si z výše uvedených lokalit? Nevadí. Dovolená v prosinci je přívětivá i v jiných lokalitách, kde sice není takové teplo, ale stále zde panují příjemné teploty. Láká i vzdálená exotika. Jedná se například o tyto lokality:

  • Kypr – průměrné prosincové teploty – 21 °C
  • Maroko (Agadir) – průměrné prosincové teploty – 23 °C
  • Kanárské ostrovy – průměrné prosincové teploty – 24 °C
  • Jižní Afrika – průměrné prosincové teploty – 25 °C
  • Srí Lanka – průměrné prosincové teploty – 30 °C
  • Dominikánská republika a Kuba
  • Thajsko