Dovolená Itálie letecky a levně. Itálie je jednou z nejoblíbenějších destinací, kde lidé tráví svoji dovolenou u moře. Dost možná za to může pestrost italského pobřeží, dobré jídlo, vzdálenost, výhodné ceny (ano v Itálii je levně) a dost možná také pohodová nátura místních obyvatel.

Jedno vím ale jistě. Pokud se s námi vydáte letecky do Itálie třeba z Prahy, Brna nebo Ostravy nebudete litovat. Jen si představte tu letní pohodu. Ležíte na písečné pláži nejoblíbenějších letovisek nebo na pobřeží některého z ostrovů. Vlny šplouchají, slunce pálí a vás osvěžuje lehký vítr vanoucí z moře. Idylická dovolená v Itálii letecky může začít prostou objednávkou z tisíce termínů, které nabízíme. Tak na co čekáte 🙂

Letadlo

Kam se lze vydat letecky do Itálie?

Dovolená Itálie letecky nabízí možnost užít si fantastické eurovíkendy, letní dovolenou u moře, fascinující pobyty u jezer a také fantastické lyžování. Kam míříte vy? Pravděpodobně za mořem a sluníčkem na dlouhé a pestré Italské pobřeží.

Eurovíkendy zastupují tři hlavní destinace: romantické Benátky, věčné město Řím a historická Florencie.

Velmi oblíbená je také dovolená u italských jezer Lago di Garda, Lake Como a Lago Maggiore, které vás potěší svoji krásou historických měst i majestátnými horami v pozadí.

Alternativou pro vás mohou být také poznávací zájezdy do Toskánska a návštěva měst jako je Pisa či Florencie.

Letní dovolenou u moře nezastupují destinace severní Itálie, kam se dá dostat z České Republiky v pohodě spíše vlastní dopravou nebo autobusem než letecky, ale spíše jižnější oblasti a ostrovy. Například ostrovy Sicílie, Sardinie, Kalábrie či lázeňský ostrov Ischia.

Tyto lokality nabízejí kilometry zlatavých písečných pláží, které jsou lemovány azurově čistým mořem. Oblasti jsou zapojeny v tzv. dotovaném programu pro seniory 55+, tím pádem lze sehnat zájezdy do těchto oblastí pro seniory nad 55 let mnohem levněji. Poptávka je obrovská.

Sardinie a Sicílie jsou ostrovy pro ideální rodinnou dovolenou.

Letecky do Itálie z Prahy, Brna i Ostravy

Chcete-li se vydat letecky do jižní Itálie musíte překonat vzdálenost větší než 2 000 kilometrů. Doba / délka letu z Prahy tak bude zpravidla od 1 až do 2,5 hodin, dle cílové destinace.

  • Letecky na Sicílii za 2 hodiny a 15 minut
  • Letecky do Kalábrie za 2 hodiny a 30 minut
  • Letecky na Sardinii za 2 hodiny
  • Letecky na Ischii za 2 hodiny
  • Letecky do Říma za 1 hodinu a 45 minut
  • Letecky do Benátek za 1 hodinu a 15 minut