Itálie patří v porovnání s ostatními dovolenkovými národy mezi tu levnější variantu. Může za to také snadná dostupnost severu Itálie, který patří společně s Chorvatskem mezi nejblíže dostupné přímořské destinace. Jak ale co nejvíce ušetřit na dovolené a kde sehnat levné apartmány u moře? Máme pro vás několik tipů.Jak sehnat levné apartmány v Itálii u moře?

  1. Prohlédněte si nabídky cestovních agentur. Nevažte se na jedinou. V České republice jsou funkčně nejlepší Dovolena.cz a Invia.cz. Obě cestovní agentury mají v nabídce zájezdy stovek pojištěných cestovních kanceláří. Ani jedna cestovní agentura si ceny zájezdů nenavyšuje. Zájezd seženete za stejnou cenu jako v pořádající CK. Doporučujeme sledovat hlavně last minute nabídky, kde seženete opravdu levné apartmány. Jen to chce vyčkat a denně sledovat.
  2. Projděte si cestovní kanceláře. Projděte si nabídky cestovních kanceláří. Někdy mají speciální nabídky ubytování s vlastní dopravou i stravováním. Pro dovolenou v Itálii doporučujeme minimálně projít nabídku cestovní kanceláře Čedok, AlexandriaTravel či Fischer.
  3. Projděte si nabídku slevových serverů. Pokud vám nevadí uskromněné ubytování většinou v chatkách v kempu nebo do 400 metrů od moře, můžete se porozhlédnout po levných apartmánech na slevových serverech typu Slevomat. Doporučujeme ty nejlepší: Slevomat.cz, Nakupvakci.cz či Pepa.cz.

Kam vyrazit?

Pokud chcete výrazně ušetřit za dopravu, vyrazte poznat sever Itálie. Letoviska jako Bibione, Caorle, Rimini či Lignano jsou nádherná a českými turisty oblíbená.

Jakou dopravu zvolit?

Vyrazte autobusem pokud jedete 2-3 osoby. Vlastní dopravou pokud vyrážíte ve čtyřech. Zkuste si rozpočítat náklady na dopravu autobusem a autem. Jen tak zjistíte co se vám opravdu vyplatí.

V některých případech, například pro jih Itálie se vyplatí doprava letecky.

Dovolená itálie – sehnali jsme pro vás levné apartmány

Zkusili jsme za vás projít nabídky cestovních agentur a zjistili jsme, že sehnat levné apartmány v Itálii u moře není zase tak složité. Vybrali jsme pro vás na ukázku pár nabídek:

  • Apartmány Costa Rei, Sardinie, 8 dní bez stravy s vlastní dopravou a slevou na dítě – 1 980 Kč / osobu
  • Apartmán v Bibione, 8 dní bez stravy s vlastní dopravou za 1 409 Kč / osoba
  • Residence Giotto, Emilia Romagna, 10 dní autobusem bez stravy za 3 828 Kč / osoba
  • Apartmány Delfino, Bibione, 10 dní autobusem bez stravy za 4 480 Kč / osoba
  • Residence Livenza, Caorle jen 200 m od pláže, autobusem na 10 dní bez stravy za 5 880 Kč / osoba
  • Villa Eloise, Rimini, 8 dní bez stravy s autem za 3 818 Kč / osoba

Uvedené ceny platí již pro plnou sezónu, tedy od přelomu června a července. Pokud vycestujete mimo hlavní sezónu, například v první polovině června či v září, očekávejte, že ceny zájezdů půjdou ještě níž.