Říká se, že Kalábrie je karibikem Evropy. Pravda není zase tak daleko. Krásné bílé písečné pláže, azurově modré moře a také vzdálenost necelých 2 000 km od ČR. Proto se čeští turisté nejraději vydávají do Kalábrie letecky.

Na dovolenou do Kalábrie se lze letecky dostat přímou linkou z Prahy do Lamezia Terme nebo můžete využít organizovaných zájezdů některé cestovní kanceláře.


Kalábrie Itálie

Kalábrie se nachází na nejjižnější části Apeninského poloostrova, tedy až téměř na samém cípu italské „boty“. Tu omývá z jedné strany Tyrhénské a na jihovýchodě Jónské moře.

Nejkrásnější oblastí Kalábrie je Capo Vaticano s krásnými zátokami a romantickými plážemi. Hlavním turistickým centrem celé oblasti je Tropea. Romantické město je jak stvořené k dlouhým nočním procházkám a k posezení v některé z místních kaváren.

Region je hornatý a nabízí hned 3 národní parky a mnoho krásných historických památek. Region byl v době minulé neustále pod palbou nájezdníků z moře a tak jsou po celém pobřeží rozsety mohutné strážní věže.

Díky středomořskému klimatu, je nejvhodnější čas k dovolené v období května až září. V tomto období bývá v Kalábrii opravdu plno, takže své zájezdy objednávejte s předstihem. Cesta je dlouhá, takže doporučujeme se dopravit do Kalábrie letecky.

Pobřeží Itálie

Kalábrie letecky z Prahy, Ostravy i Brna

Dovolená v Kalábrii je letecky dostupná zejména z Prahy, odkud léta i přímá linka. Některé cestovní kanceláře ale nabízejí také odlety z Brna či Ostravy.

Nemusíme snad dodávat výhody letecké dopravy. Vzdálenost 1910 kilometrů překonáte letadlem za cca 2 hodiny a 30 minut. Automobilem by vás čekala cesta minimálně 18 hodin bez přestávek, autobusem pak počítejte ještě o pár hodin déle.

Kalábrie pro všechny věkové kategorie

V Kalábrii se setkávají všechny věkové kategorie. Jezdí sem rodiny s dětmi, mladí i senioři v rámci programu senior 55+.

Mladí zde najdou bohaté vyžití ve vodních sportech, barech a klubech. Ti starší ocení procházky po nábřežích a posezení v místních kavárnách a restauracích nad dobrým jídlem i pitím, kterým je Itálie i Kalábrie proslulá.