Láká vás dovolená na ostrově Ischia? Pak se společně s námi vydejte letecky na sopečný ostrov, jež se pyšní nádhernou přírodou, termálními a minerálními prameny, bohatou historií i krásnými dlouhými plážemi, který jsou omývány Tyrhénským mořem. Prožijte tu dovolenou plnou slunce, odpočinku a relaxace v jedinečném Neapolském zálivu. Letecky jste na Ischii za dvě hodiny.

Dovolená Ischia letecky

Ostrov Ischia je letecky dostupný za cca 2 hodiny letu. Přistávat budete na letišti v Neapoli a poté vás čeká ještě cca 1 hodina cesty trajektem na ostrov Ischia. Dovolená tu je díky nádherné přírodě a výskytu termálních pramenů velmi žádaná a to dokonce tak, že lokalita patří mezi nejvyhledávanější destinace v Itálii. Rozhodnete-li se prožít dovolenou na Ischii, užijete si relaxaci a odpočinek u řady termálních pramenů, turistiku tak i vodní radovánky na pobřeží.

Lázně

Ischia – popis destinace

Italský ostrov Ischia ležící v Neapolském zálivu v oblasti Kampánie a je znám zejména pro své termální a minerální prameny. Těch tu o různých teplotách ze země vyvěrá více než 100. Ty prameny, které vyvěrají z hloubky kolem 400 metrů jsou pitné a studené. Od 400 do 1000 metrů vyvěrají prameny polominerální a prameny do hloubky 100 metrů bývají minerální nebo termální. Téměř každý hotel na ostrově Ischia se pyšní termálními prameny nebo alespoň termálními bazény. Právě z tohoto důvodu je Ischia cílem řady turistů, kteří sem letecky jezdí odpočívat a relaxovat.

Pokud si budete chtít od termálních bazénů odpočinout, můžete se vydat na severovýchod ostrova do stejnojmenného hlavního města Ischia. Zde můžete obdivovat bohatou a pestrou historii. Mezi další oblíbená letoviska patří Forio a Barano. Vidět můžete také Aragonský hrad, botanickou zahradu La Mortella nebo Mořské muzeum. Neváhejte a rezervujte si již teď dovolenou na ostrově Ischia a nebudete litovat.

Stále zelený ostrov, tak se cca 10 kilometrů širokému a 7 kilometrů dlouhému ostrovu přezdívá. Výjimečné klima je ideální pro růst bujné vegetace, která tu roste i v nevlídných ročních obdobích.

Termální parky Ischia

Ostrov Ischia má jednu výhodu. Nachází se tu termální lázně a parky. Kombinace zelených prostranství, termálních bazénů a písečných pláží. Ideální to kombinace. Otevřeno je od dubna do října.