Můžete si být jisti, že dovolená na ostrově Mauricius se stane nezapomenutelným zážitkem, o kterém budete rádi vyprávět i za mnoho let. Tento ostrovní stát, který leží nedaleko Madagaskaru, má překvapivě poměrně velký počet obyvatel, zhruba jeden a čtvrt milionu. Většina jich bydlí na hlavním stejnojmenném ostrově, stát Mauricius totiž zahrnuje ještě několik menších ostrůvků.

Dovolená Mauricius může být tím nejlepším, co zažijete. Toto souostroví totiž dokáže nabídnout ten největší luxus, ať už v hotelových komplexech nebo na nádherných plážích, kde to vypadá jako v nějakém ráji. Celý hlavní ostrov Mauricius je navíc obklopen kouzelným korálovým útesem. Vyplatí se tedy udělat si potápěčský výlet nebo si aspoň pořídit šnorchlovací soupravu a podívat se pod vodu na bohatý mořský život.

Mezi místa, která určitě stojí za to navštívit, se bezpochyby řadí hlavní město Port Louis. Žije v něm přes sto padesát tisíc lidí a je centrem veškerého dění na ostrovech. Najdete zde spoustu obchodů, zábavních podniků, krásných parků a také mnoho dobrých restaurací. Na severu ostrova Mauricius je středisko Grand Bay, které je rovněž velmi rušným turistickým místem a ideální lokalitou pro dovolenou.