Chcete vyrazit na dovolenou v březnu, ale nevíte kam? Láká vás pobyt u moře namísto trávení volných chvil u končící zimy v česku? Nebo by jste se jen rádi o jarních prázdninách vydali k moři? Nechte se inspirovat našimi tipy ve kterých vám ukážeme nejžádanější destinace tohoto měsíce.

Dovolená v březnu stále ještě patří mezi měsíce, kdy se nelze koupat v Evropě v moři. Teploty vzduchu se totiž na jihu pohybují kolem 20 °C. Zima sice pomalu odchází a nahrazuje ji příjemné jaro, ale za mořem a sluncem budete muset letecky trochu dále. Zde jsou naše tipy, kam k moři na dovolenou v březnu.

Egypt

Průměrná únorová teplota: 26 ºC

Pokud se vydáte v březnu do Egypta, můžete očekávat velice příjemné teploty na koupání, avšak je třeba počítat s chladnějšími nocemi. Průměrné denní teploty neklesají pod hranici 26 °C. Navíc s přibýváním dnů měsíce března přibývá i průměrná teplota a noci se stávají teplejšími.

Pokud tedy hledáte slunce, krásné pláže, koupačku a potápění, můžeme s klidným svědomím Egypt doporučit. Zdejší last minute all inclusive hotely jsou vynikající volbou. Doporučujeme vybírat minimálně z kategorie 4*, které splňují všechny standardy.

Nejoblíbenější zájezdy do Egypta:


Maroko

Průměrná únorová teplota: 25 ºC

Jen o kousek dále se v severní Africe nachází Maroko. V březnu vás tu čekají o něco nižší teploty než v Egyptě, kolem 25°C ve stínu, což je ale stále dostatečná teplota na to, aby jste se mohli vykoupat a užít si jarního sluníčka. Hlavním letoviskem je Agadir s nádhernými a rozlehlými plážemi.

Vzrušující je také navštívit město Marrakech. Tam se bude teplota pohybovat kolem 23°C. Jedná se o místo, kde si budete připadat opravdu v jiném světě. Zdejší trhy, historie i atmosféra vás dokonale uhraní.

Nejoblíbenější zájezdy do Maroka:


Kapverdské ostrovy

Průměrná únorová teplota: 26 ºC

Nádherné Kapverdské ostrovy se nachází pár set kilometrů od pobřeží Senegalu. Jedná se o jednu z nejbližších destinací považovaných za exotiku. Průměrné teploty v březnu se tu pohybují kolem 26°C ve stínu. Počastí je teplé a slunečné, tedy ideální pro dovolenou u moře.

Nejoblíbenější zájezdy na Kapverdské ostrovy:


Karibik (Dominikánská republika, Kuba, Bahamy, Barbados)

Chcete-li si užít pravé léto v březnu, budete muset vyrazit na západ do Asie nebo na východ do Karibiku. Právě Karibik se pyšní v tomto měsíci průměrnými teplotami nad 30°C a průměrně 8 hodinami slunečního svitu denně.

Kuba se může pyšnit nejlepšími all inclusive resorty na světě, pokud bychom porovnávali dva faktory: cenu a kvalitu. Vždyť all inclusive na Kubě vychází v březnu už na nějakých 27 490 Kč.

Také Dominikánskách republika má skvělé all inclusive hotely. Teploty se tu pohybují kolem 30°C a není tu ani příliš srážek. Historie říká kolem 50 mm a pokud již lehce sprchne, tak většinou v noci, kdy popíjíte rum a Colu v místních kuchyních. All inclusive v Dominikánské republikce v březnu se dá pořídit už od 24 990 Kč.

Thajsko

Průměrná teplota v březnu: 29 °C
Průměrná březnové srážky : 60 mm
Průměrný počet slunečných hodin : 9

Tropické ostrovy jako Ko Phi Phi , Ko Chang , Ko Samui a populární letoviska jako je Pattaya a Phuket nabízí v březnu průměrné teploty kolem 29 °C. Fantastické podmínky pro navštívení bílých písečných pláží lemovaných kokosovými palmami.

Vzhledem k tomu, že Thajsko leží v samém srdci subtropické jihovýchodní Asie bývá tu v březnu vysoká vlhkost, která sebou přináší průměrných 60 mm srážek měsíčně. Déšť je ale vítán a většinou přichází v noci, kdy ochlazuje vzduch na stále velmi příjemných 24 °C.

Nejoblíbenější zájezdy do Thajska:


Další vhodné lokality pro dovolenou u moře v březnu

  • Kanárské ostrovy (průměrné teploty v březnu: 23 ºC – jarní počasí)
  • Maledivy (průměrné teploty v březnu: 30 ºC)
  • Mauritius (průměrné teploty v březnu: 30 ºC)
  • Dubaj (průměrné teploty v březnu: 28 ºC)
  • Vietnam (průměrné teploty v březnu: 35 ºC)
  • Mexiko (průměrné teploty v březnu: 28 ºC)