Láká vás dovolená na ostrově slunce a tří moří? Potom s námi letecky navštivte ostrov, jež vás bude vítat jako Sicílie. Největší ostrov ve Středozemním moři má zvláštní nádech tajemna. Ostatně právě zde vládla v 19. století známá italská mafie Cosa Nostra, jejíž prsty sahali až do USA.

Dnes je ale Sicílie především místem se středomořským klimatem, kam každoročně zavítá statisíce natěšených turistů. Na své dovolené tu obdivují unikátní směsici kultur, nádhernou přírodu, unikátní historické památky i báječné lidi, kteří vás svoji optimistickou náladou nakazí už jen pohledem. Ostatně jako v celé Itálii i na Sicílii lidé nikam nespěchají.


Dovolená na Sicílii – letecky z Ostravy, Brna i Prahy od 10 000 Kč


Ostrov Sicílie

Vydejte se s námi do nejjižnější části Itálie na ostrov Sicílie (Sicilané ale často a rádi říkají, že Sicílie není Itálie). Překvapí vás tu krásné pláže a čisté moře, stejně jako velká řada dochovaných antických památek, které tu postupně zanechali Řekové, Římané, Normané a další národy. Někoho možná překvapí i symbol ostrova, stále ještě činná sopka Etna (3 343 m n.m.).

Sezóna hlavní dovolené na Sicílii panuje od začátku května do konce října. V té době si užijete ideální podmínky pro koupání, opalování i poznávání.

Sicílii omývá Jónské, Thyrenské a také Středozemní moře. Hlavním městem ostrova je Palermo. Na východě se nachází Kalábrie oddělena Messinskou úžinou.

Sicílie je také mekkou dobrého jídla a vína. Pěstují se zde olivy, mandle, citrusy a pistácie. V kuchyni vévodí mořské plody.

Nejoblíbenějšími letovisky jsou Giardini Naxos, Messina či Taormina, které poskytují skvělé podmínky pro dovolenou.

Díky rozsáhlé směsici kultur, která se na ostrově vystřídala, máte možnost nahlédnout do jedinečné historie. Mezi nejvýznamnější památky patří divadla v Syrakusách a v Taormině, úžasné chrámy v Agrigentu a Segestě, normanské chrámy v Monreale a Cefalu či mozaika na Piazza Armenia.


Navštivte Sicílii letecky z Prahy, Brna nebo Ostravy


Letecky na Sicílii

Vzdálenost z Prahy do italského Palerma je cca 2 300 kilometrů. Ideální je tak dopravit se na místo letecky, protože cesta autem nebo dokonce autobusem trvá i více jak 24 hodin. Přičemž doba letu / délka letu na Sicílii je jen 2 hodiny a 15 minut.

Pokud vás zlákala dovolená letecky budete pravděpodobně přistávat na letišti v Palermu, které se nachází cca 35 kilometrů od města. Pokud ne, Sicílie má k dispozici několik dalších mezinárodních letišť.

Sicílie

Proč na dovolenou na Sicílii?

  • Letecky a levně z Prahy, Brna i Ostravy již od 10 000 Kč
  • Navštívíte ojedinělé památky s nádechem mnoha kultur
  • Fantastické podmínky pro koupání i opalování
  • Doba / délka letu na Sicílii jen 2 hodiny a 15 minut
  • Ochutnáte skvělá jídla a fantastické víno
  • Uvidíte činnou sopku – Etnu