Ne všechny z nás baví cesta autobusem na dovolenou. Je únavná, dlouhotrvající, máme málo prostoru pro pohyb, protáhnutí, málo místa sami pro sebe. Důvodů se najde nepřeberné množství. Pokud toužíte po větším pohodlí a hlavně rychlé dopravě, je pro vás určeno letadlo. A jste-li Moraváci, vypravit se na dovolenou letecky můžete z Brna. Zdejší letiště slouží i jako přestupové, pokud nejezdí přímé spoje třeba z Ostravy.


Dovolená letecky z Brna může směřovat do všech koutů světa, které vás jen napadnou. Zde je pro inspiraci malý výběr:

  • Turecko – multikulturní země s evropskými i arabskými vlivy láká turisty nejen na přívětivou kuchyni, krásné honosné památky, ale také na nezapomenutelné moře a písečné pláže.
  • Španělsko – máte-li v sobě dávku energie, je pro vaši dovolenou skvělou volbou právě tato jižní země. I zde je patrný arabský vliv. Nádherné stavby dýchající na vás svou dlouhou historií, pohádkové Gaudího stavby, energické tance a býčí zápasy.
  • Chorvatsko – Čechy oblíbená destinace. Vyznačuje se hlavně krásným mořem s oblázkovými plážemi a rozmanitou přírodou. A navíc, kdo neholduje angličtině, němčině či jinému světovému jazyku, nezabloudí tady ani s češtinou.
  • Bulharsko – další dovolenková destinace oblíbená českým národem. Chválí ji hlavně pro své nízké ceny a příjemné koupání. Ani milovníci památek však nemusí být skleslí, i oni tu mají co objevovat.
  • Sicílie – horké slunce, italská řeč všude, kam se podíváš, tisícileté stopy historie, výborná italská kuchyně, z níž v létě osvěží hlavně zmrzlina. Původními obyvateli nebyli Italové a na zdejších památkách je to znát. Dobrodruhy může zaujmout turistický výlet k pořád aktivní sopce Etně.
  • Madeira – Madeira je pro nás středoevropský stát poněkud z ruky, takže je vhodné se na tento ostrov v Atlantiku dopravit letecky z Brna. Oslavovaná je zdejší členitá příroda, označovaná jako přírodní rezervace, s cizokrajnou flórou i sopkou. Odvážné z nás může zaujmout možnost pozorovat velryby, které pravidelně táhnou kolem ostrova Desertas.

Pokud si vybíráte letecký zájezd z Brna máte na výběr hned několik fajnových destinací, stačí si vybrat například v nabídce největší cestovní agentury v ČR – Invia.

Podobně jako z Brna můžete na dovolenou vyrazit také letecky z Pardubic.