Láká vás navštívit mýtické Řecko? Vydejte se s námi letecky ke Středozemnímu moři a užijte si tu klidnou dovolenou s rodinou či přáteli. Spousta krásných zákoutí, malých ostrůvků a krásných pláží dělají Řecko jednou z nejoblíbenějších destinací, kde se vaše dovolená promění ve vytoužené sny. Pokud s námi navštívíte Řecko letecky, můžete se těšit na antické památky, které psali evropské dějiny, stejně jako na krásné počasí s průměrně 300 slunečnými dny v roce. Dovolená v Řecku nemá chybu a je určena pro všechny věkové i zájmové skupiny a dokonce vás může vyjít i levně.

Řecko letecky

Dovolená ŘeckoŘecko je letecky dostupné z Prahy, Brna či Ostravy a to v průměru za 2 až 3 hodiny. Záleží zejména na vaší cílové destinaci. Korfu je vzdáleno 1435 km a let trvá zpravidla cca 2 hodiny, naopak třeba Zakynthos se vzdáleností 2050 km je letecky dostupný za cca 2 hodiny a 30 minut.

Řecko má celou řadu mezinárodních letišť, přistávat budete vždy na tom, které je nejbližší cíli vašemu pobytu.

V místě přistání je důležité počítat ještě s několikaminutovými cestami autobusem až na místo vaší dovolené.

Proč letecky do Řecka?

Slunné Řecko je ideální dovolenková destinace. Slunce tu svítí 300 dní v roce, koupat se můžete v čistém moři na překrásných plážích, obdivovat můžete úžasné horské scenérie i kulturně a historicky bohaté památky. Zkrátka ideální kombinace letní dovolené, kde je pro každého připravena zábava podle jeho osobního vkusu.

Nejoblíbenějším ostrovem pro dovolenou je Kréta, následována ostrovy Rhodos, Korfu, Zakynthos, Kos, Chalkidiky či Santorini. Ani Samos, Lefkada či Thassos nejsou náporu turistů ušetřeni.

Do Řecka se můžete vydat letecky nebo autobusem. Vřele doporučujeme první způsob dopravy už je kvůli délce letu a pohodlí, které vás čeká. Vstoupit do Řecka můžete na základě cestovního dokladu nebo průkazu totožnosti (Řecko je členem EU).

Chcete luxusní dovolenou v Řecku? Využijte nabídky Řecko all inclusive.