Hledáte tipy kam na dovolenou k moři v dubnu? Máme pro vás několik doporučení, kam za krásným počasím. Až do března jste mohli cestovat k moři a za koupáním výhradně do exotických destinací. S jarním počasím se ale začínají ohřívat i některé jižní lokality u Středozemního moře jako je Turecko, Sicílie, Mallorca či Kypr. Jejich obliba tak během druhé poloviny dubna rapidně stoupá. Ačkoliv nás zajímá zejména dovolená u moře, duben je ideálním měsícem pro návštěvu multikulturních měst jako je Paříž, Amsterdam, Londýn či Řím.

Konec spekulacím, jdeme se společně podívat kam na dovolenou k moři v dubnu.

Dovolená Egypt - duben

Průměrné teploty: 27 ºC
Srážky: 2 mm
Počet slunečních hodin: 11 h

Egypt a pobřeží Rudého moře je ideálním místem, kam jet v dubnu na dovolenou k moři. Potápění, široká škála all inclusive resortů a skvělé ceny, to vše si užijete na sluncem zalitých plážích při cca 27 ºC – 30 ºC s téměř nulovým výskytem jakýchkoliv srážek (průměrně tu prší jen jediný den v dubnu). Noční teploty se pohybují kolem 20 ºC a teplota Rudého moře je na cca 23 ºC.

Pokud hledáte luxusní dovolenou ve 4* a 5* hvězdičkových hotelech na pláži, navštivte některé z oblíbených letovisek, jako je Sharm el Sheikh či Hurghada a užijte si dovolenou u moře v dubnu za fantastické ceny.

Spojené Arabské Emiráty (Dubaj) v dubnu

Průměrné teploty: 32 ºC
Počet slunečních hodin: 10 h

Nádherných 32 ºC během dne a příjemných 20 ºC v noci vás čeká na dovolené ve Spojených Arabských Emirátech v dubnu. Toto krásné počasí si můžete pravidelně vychutnávat 10 hodin denně za předpokladu pouze 2-3 deštivých dní v celém dubnu.

Pro dovolenou u moře existují v podstatě jen dva hlavní cíle: Dubaj a Abu Dhabi. Známější je samozřejmě Dubaj se svoji kosmopolitní atmosférou, ale Abu Dhabi se nenechává zahanbit.

Dovolená Thajsko - duben

Průměrné teploty: 29ºC
Srážky: 157 mm
Počet slunečních hodin: 8 h

Duben přináší do Thajska vlhké počasí, které je ochlazováno mořským vánkem. Ve dne se tu ohřejete při teplotách kolem 29 ºC. Slunce tu svítí krásných 8 hodin denně, což je dostatek času na to, abychom si užili příjemné koupání. Dovolená v Thajsku v dubnu je skvělá volba.

Thajsko leží v subtropickém pásmu v srdci jihovýchodní Asie a duben sebou přináší mimo vysoké vlhkosti i nějaké ty dešťové srážky. Ty jsou ale během horkých dnů vítány a často přicházejí v noci, aby ochladily vzduch na příjemných večerních 25 ºC.

Kapverdy v dubnu

Průměrné teploty: 27 ºC
Srážky: 0 mm

Počasí na Kapverdských ostrovech se celoročně pohybuje v rozmezí 26 ºC – 30 ºC. V dubnu vás čeká průměrně 27 ºC a 9 hodin slunečního svitu denně. Teplota voda je v dubnu kolem 23 ºC a déšť tu v tomto měsíci nepotkáte. Duben je totiž dlouhodobě měsícem, kdy na Kapverdách vůbec neprší.

Kapverdské ostrovy se stali v posledních dvou letech nejžádanější exotickou destinací. Mohou za to skvělé ceny, snadná dostupnost (jen 6 hodin letu) a také fantastické prostředí. Zájezd na Kapverdy seženete během dubna již za 11 390 Kč.

Dominikánská republika v dubnu

Průměrné teploty: 30 ºC
Srážky: 72 mm

Duben je posledním měsícem období sucha v Dominikánské republice, kdy denní teploty dosahují až 30 ºC. V noci pak klesají na velmi příjemných 23 ºC. Slunce tu svítí průměrně 9 hodin denně a co je na tom vůbec nejlepší, že teplota vody dosahuje nějakých 27 ºC. Duben je ale měsícem, kdy je již třeba počítat s pár deštivými dny. Ty většinou přicházejí ve večerních hodinách a pouze na krátkou dobu.

Pláže v Dominikánské republice patří mezi nejkrásnější na světě a i v dubnu jsou resorty obsazené dovolenkáři z celého světa.

Ostatní tipy, kam za teplem v dubnu:

  • Barbados – (průměrná teplota v dubnu 28 °C, 9 hodin slunečního svitu)
  • Mexiko (průměrná teplota v dubnu – 27 °C)
  • Jamajka (průměrná teplota v dubnu – 29 °C)
  • Karibik (průměrná teplota v dubnu – 29 °C)
  • Srí Lanka (průměrná teplota v dubnu – 30 °C)

Počasí v dubnu v Egyptě, Dubaji, Thajsku, Dominikánské republice, Mexiku, ve Spojených Arabských Emirátech, na Kapverdách.