Řecké ostrovy se skládají z více jak 1400 ostrovů a ostrůvku z nichž cca 230 je obydleno. Dejte nám za pravdu, že vybrat ten nejkrásnější a nejlepší dá opravdu zabrat. Nakonec jsme se tedy nechali inspirovat známými cestovatelskými portály, jejichž uživatelé hlasovali v anketě a takhle to nakonec dopadlo.

Ještě krátce k Řecku. Dovolená na řeckých ostrovech nabízí jedny z nejkrásnějších pláží Evropy a nádhernou krajinu. Každý z ostrovů má své typické vlastnosti, pro které ho budete milovat i nenávidět zároveň.Některé řecké ostrovy jsou skalnaté, jiné pokryté zelení. Některé jsou hornaté, jiné leží téměř na rovině. Mnohé jsou známé pro své divoké noční večírky, zatímco jiné pro jejich klid a uvolněný životní styl. Vybrat tedy ty nejlepší řecké ostrovy, kde bude dovolená podle vašich představ dalo zabrat, ale snad si vybere každý.

Dovolená Řecko

Santoriny

Asi nejkrásnější řecký ostrov. Dech beroucím sopečný pohledům na západ slunce se vyrovná jen máloco. Naopak pláže nebudou vyhovovat každému, protože jsou zbarvené do černé až červené barvy podle sopečného písku. Pro romantickou last minute dovolenou doporučujeme letovisko Oia, zatímco pro mladé a bavící se lidi je ideální hlavní město ostrova Fira, postavené na vrcholu útesu. Na východní straně ostrova je obecně laciněji, jinak vzhledem k populárnosti Santoriny očekávejte spíše vyšší ceny, ale neopakovatelný zážitek.

Kefalonia

Největší řecký ostrov z Jónského souostroví Kefalonia stoupá prudce na své popularitě. Může za to kniha Mandolína kapitána Corelliho, kde se děj odehrává? Lze jen spekulovat, ale po jejím vydání známost ostrov bezpochyby vzrostla. O čem ale spekulovat nemusíme, je nejvíce fotografovaná pláž v Řecku – Myrtos Beach – pokrytá jemným bílým pískem. Nádherná a rozhodně za návštěvu stojící je také přístavní vesnice Fiskardo, Dolhia Bay či Ithaka. Mezi dvě soupeřící města o nadvládu ostrova patří Argostoli a Lixouri.

Tilos

Divoký ostrov, ráj pro milovníky přírody a liduprázdných pláží. Ostrov Tilos má nádherné pláže, je rájem pro ptáky, má nádhernou faunu i flóru a v Evropské Unii je registrován jako oblast se zvláštní ochranou. Na některé z jeho 19ti pláží se lze dostat pouze pěšky nebo lodí.

Kos

Ostrov pro milovníky slunce, plážového polehávání a vodních sportů. Nesmírně populární řecký ostrov s rušným nočním životem, ale také s možností prozkoumávání horských vesniček vnitrozemí. Na jižním pobřeží je populární letovisko Lakitira Beach Resort nacházející se jen kousek od města Kos.

Rhodos

Dodekanéský ostrov se může pochlubit tvrzením – nejslunnější ostrov Řecka. Je to nejkosmopolitnější z ostrovů a má fascinující historické památky. Například výlet do středověkého Rhodoského Starého města je povinností, stejně jako výlet do malebné obce Lindos a její starověké akropole.

Rhodos - trhy, náměstí


Korfu

Britové si ostrov oblíbili již v 19. století a zanechali tu viditelné stopy. Proto nebuďte překvapeni, až se tu budou prohánět děti hrající kriket. Osvěžit se můžete například typickou sklenkou místního zázvorového piva. Není tedy divu, že tu narazíte velmi často na britskou klientelu a to zejména v oblíbených letoviscích. Na severu Roda a Acharavi a na západě Sidari.

Kréta

Největší z řeckých ostrovů ostrov Kréta má výraznou místní kulturu a historii. Nabízí úchvatná historická města, jako Chania a Rethymno, úžasné liduprázdné pláže – hlavně na jižním pobřeží, nedotčené horské vesničky a zdaleka nejlepší kuchyni. Je to ráj milovníků pěší turistiky. Ostrov je tak velký, že je téměř nemožné stihnout všechny krásy a možnosti ostrova během jedné dovolené. Půjčit si tu auto, je téměř nutností.

Mykonos

Kříženec Cabri a Ibizy. Nachází se tu nejkrásnější pláže řeckých ostrovů, nejbláznivější noční život a také tu budete platit nejméně na všech řeckých ostrovech. Každé léto ostrov zaplaví davy turistů od celebrit až po gaye. Vezměte si sebou krásné oblečení, nabijte si kreditní karty a vyrazte hýřit, bavit se a užívat si dovolenou.

To je vše. Řecké ostrovy v plné své kráse. Láká vás last minute dovolená na jednom z těchto klenotů Středozemního moře? Pak se zapojte do diskuse a poraďte ostatním návštěvníků našich stránek místo, kde vám bylo nejlépe. Děkujeme