Jedna z nejlepších věcí, kterou vám dovolená Španělsko dokáže nabídnout, je láska španělů k jejich životu. Od jídla, slavností, proslulých siest až po zábavou hýřící noční kluby. Je to země oslav, bez ohledu na to, jestli se rozhodnete zůčastnit. Nemluvě o energii, která vás dokáže nabít na hodně dlouho.

To je důvod, proč miliony turistů každým rokem Španělsko navštěvují. Vybírat si můžete dovolenou na pobřeží Španělska nebo zvolit některý z neméně oblíbených ostrovů.

Dovolená na rajských ostrovech

Balárské ostrovy jsou domovem známých ostrovů jako je Ibiza, Mallorca , Menorca a Formentera. Blíže k Africe než ke Španělsku se rozprostírá autonomní společenství Španělska – Kanárské ostrovy a to zejména oblíbená letoviska Tenerife, Fuerteventura, Gran Canaria, Lanzarote a La Palma. Více o jednotlivých souostrovích zjistíte kliknutím na příslušný odkaz.

Dovolená na pobřeží Španělska

Rezervovat si dovolenou na pobřeží Španělska je skvělou volbou a to zejména pro ty, kteří nehodlají lenošit každý den na pláži. S tolika pobřežími (Středozemní moře, Cantabrian a Atlantik), vynikajícím počasím, širokými plážemi a čistým mořem, by se mohlo zdát, že dovolená Španělsko na pobřeží přímo k opalování a polehává láká. Je tu ale obrovské množství věcí a aktivit, které se vyplatí vidět a zažít – od golfu, ochutnávky vín, po kasina, parky, římské amfiteátry a samozřejmě vynikající místní restaurace.

Mezi nejoblíbenější destinace na pobřeží Španělska patří Costa Brava, Costa Blanca, Andalusie, Costa del Sol, Costa Almeria, Costa de la Luz a Costa Dorada.