Smažení řízků na dovolenou už je u většiny Čechů pasé. Trendem poslední doby jsou all inclusive dovolené, které nabízejí všem kompletní péči. Ovšem není „all“ jako „all“.

Většina se často mylně domnívá, že pod pojmem all inclusive se mohou těšit na každodenní bufet od rána do večera a neomezenou možnost pití nejrůznějších alkoholických i nealkoholických nápojů. Samozřejmě je i toto jedna z možností, nicméně je potřeba si ji nezaměňovat s pojmy „light all inclusive“ a „soft all inclusive“. Mohli byste totiž být lehce zklamáni. Co je tedy soft all inclusive a co je light all inclusive?

Light all inclusive

Výchozím bodem je klasický a nejoblíbenější „all inclusive“. Tedy snídaně, obědy a večeře formou bufetu, k tomu nějaké to dopolední a odpolední občerstvení a samozřejmě také neomezená možnost pití vybraných alkoholických a nealkoholických nápojů. Co je light all inclusive? Podobná verze jako předchozí, ale bez dopolední a odpolední možnosti občerstvení společně s omezenou nabídkou nápojů.

Soft all inclusive

Další možností, se kterou se můžete setkat, je tzv. „soft“. Co je soft all inclusive? Jedná se o další lehce osekanou formu verze „all inclusive“. V nabídce mohou chybět například alkoholické nápoje, nebo obědy budou řešeny formou výběru z předem daného menu.

Co je light all inclusive a co je soft all inclusive jsme vám snad objasnili a předešli tak zbytečným nedorozuměním. Pozor si dejte zejména v arabských zemích, kde je zakázáno pít alkohol. Zde byste jej ani v nabídce all inclusive nenašli.

Pokud tedy raději dáváte přednost kompletnímu all inclusive stravování, doporučujeme zejména tyto země: Řecko all inclusive, Bulharsko all inclusive a Kapverdy all inclusive.