Vyměňte nevlídné počasí a všudypřítomný stres z vánočních svátků za příjemné slunečné počasí a polehávání na vyhřáté pláži. Že to zní báječně? Taková je dovolená na vánoce u moře. Dopřává si ji stále více lidí, které nebaví trávit dny na zmáčených silnících nebo s lyžemi v ruce na horách. Dovolená o vánocích je lékem na zlepšení nálady a naprosté ignorace stresu a shonu vánoc. Vydejte se s námi k moři o vánocích za skvělé ceny a zaručujeme vám, že každé vánoce nebudete plánovat jinak.

Vánoce v Egyptě

Láká vás prožít vánoce v Egyptě? Tak vězte, že nebudete jediný kdo o tom přemýšlí. Místo ladovsky zasněžené krajiny a minusových teplot vás čeká příjemných 25 až 30 °C a teplota moře kolem 22 °C. Tedy podmínky, kdy si během koupání v moři nebo hotelových bazénech vzpomenete na své blízké. Čeká vás vánoční výzdoba jak jste zvyklí, jen s tím rozdílem, že zde odpočíváte a doma běháte kolem plotny a s hadrem v ruce uklízíte každou nečistotu. Vyzkoušejte zcela jiné vánoce v Egyptě.

Exotika na Kubě a v Dominikánské Republice

Dovolená na vánoce u moře ve stínu palem, kde místo bílého sněhu září bílý prohřátý písek. Taková je představa exotické dovolené během vánočních svátků na Kubě a v Dominikánské republice.

Na Kubě vás čeká průměrná teplota vzduchu 26 až 30°C a moře 24 °C. Od půlky prosince tu panuje hlavní turistická sezóna, která trvá až do půlky března a poté během vánočních prázdnin.

Nepříliš vzdálená Dominikánská Republika nabízí též hlavní turistickou sezónu od poloviny prosinci do dubna a celoroční teploty ke koupání. Těšit se můžete na průměrných 28 °C, minimální dešťové srážky a teplotu vody neuvěřitelných 27 °C.

Kapverdské ostrovy – vánoce

Díky poloze u břehů Afriky, mají Kapverdské ostrovy nádherné počasí téměř po celý rok. Vánoční období není výjimkou. Nejbližší exotika, jak se často ostrovům přezdívá, má průměrné denní teploty v rozmezí 26 °C až 29 °C. Během zimních měsíců tu trochu fouká, ale vše v příjemných mezích. Ač se to zdá během vánoc divné, nezapomeňte si sebou vzít na dovolenou repetent a opalovací krém s vysokým faktorem, budete ho potřebovat.

Spojené Arabské Emiráty – dovolená na vánoce

Neméně oblíbené je na vánoce k moři vyrazit k Arabům, nejčastěji do Dubaje nebo Spojených Arabských Emirátů. Obě země mají celoroční teploty ke koupání, takže ani o vánocích nebudete o tuto a v tento čas netradiční zábavu ošizeni. Dlouhodobá průměrná teplota vzduchu se v Dubaji pohybuje nad 26 °C s teplotou vody 25 °C. Mimochodem v létě tu má teplota vody snad 35 °C.

Dovolená na vánoce v Thajsku

Prožít vánoce v Thajsku? To je sen řady z nás. Můžete poznávat božské chrámy, ochutnávat vyjímečné thajské jídlo nebo jen tak polehávat na písečných plážích. Tropický ráj má i v prosinci a během vánočních svátků všechny předpoklady pro to, aby dovolená na vánoce v Thajsku byla vašim každoročním stereotypem.

Stejně jako u ostatních exotických zemí i v Thajsku je v prosinci hlavní turistická sezóna. Průměrné teploty se tu pohybují kolem 31 °C a teplota vody neklesá pod 26 °C. Minimální srážky a téměř 8,5 hodin slunečního svitu denně. Takové jsou Thajské vánoce na které se velmi snadno zvyká.

Dovolená o vánocích má své kouzlo. Vydat se místo na zasněžené sjezdovky na krásné písečné pláže má své neopakovatelné kouzlo. Pokud máte čas i prostředky si čas vánoc užít u moře, není lepšího zážitku a to mluvíme z vlastních zkušeností.