Za podpory španělské vlády, autonomních oblastí Andalusie a Evropské Unie vznikl program Andalusie 55+ pro seniory. Program je určený pro seniory starší 55+ let bydlící v některém ze států Evropské Unie. Laicky řečeno se jedná o poznávací pobyt v Andalusii mimo hlavní turistickou sezónu za výhodnějších podmínek, protože část zájezdu je dotována. Výhodou je možnost vycestovat do Andalusie společně s jednou osobou za stejných podmínek a to i v případě, že nedosáhnete požadovaného věku 55+.

Doplňující informace

Do dotovaného programu Europe Senior Tourism (senior 55+) je přihlášeno několik 4* i 5* hvězdičkových hotelů na pobřeží Costa del Sol a nově také na pobřeží Costa Tropicana. Nabídka hotelů je neustále aktualizována a výběr je velmi široký.

Využijte speciální výhodné nabídky Andalusie pro seniory na 55 let a podělte se o své zážitky s jinými seniory a to v prostředí, ideální pro vaše pohodlí a aktivně strávený čas.

Andalusie pro seniory

Andalusie (španělsky Andalucía) leží na jižní části Pyrenejského poloostrova. Jedná se o druhé největší autonomní společenství Španělska a zároveň o nejlidnatější region. Andalusii omývá jak Středozemní moře tak Atlantský oceán.

Andalusie je v současné době jednou z nejžádanějších turistických lokalit v Evropě a to nejen pro seniory 55+. Najdeme tu krásné pozůstatky islámské architektury v Granadě, Seville a Cordobě. Stejně jako svéráznou kulturu a gastronomii. V neposlední řadě je tu k vidění i spousta krásných míst.

Hlavní turistickou oblastní je pobřeží Costa del Sol (Slunečné pobřeží – pozor neplést s tím v Bulharsku). Kromě polehávání na prohřátých plážích tu můžete část trávit i aktivně procházkami po promenádě nebo u kávičky v přístavu sledující čilí ruch a práci rybářů. Zkrátka idylická pohoda, co říkáte. Ti čipernější z vás mohou prozkoumávat úzké pobřežní pásy či typické horské vesničky.

Holdujete-li spíše poznávání navštívených míst, zkuste nasát atmosféru starověkých městeček s tradičními maurskými pevnostmi. Například Granada a Alhambra jsou častým cílem výletů. Za výlet stojí mimo jiné i nejjižnější část Evropy, Gibraltar či Tarfa – místo, kde se střetává Atlantský oceán a Středozemní moře.