Kousek od Španělska ve Středozemním moři leží Baleárské ostrovy. Souostroví tvoří několik nádherných ostrovů, mezi ty nejznámější patří Mallorca, Menorca, Ibiza a Formentera. Díky last minute zájezdům máte možnost za pár hodin poznat místo, které se pyšní více než 300 slunečními dny v roce, krásnými plážemi s jemným pískem a průzračně čistým moře. Baleárské ostrovy last minute toho ale nabízí mnohem více. Můžete obdivovat krásy jeskyní, megalitické památky, tradiční španělské vesničky, nebo můžete svoji dovolenou pojmout ve zcela jiném rytmu v nejvyhlášenějších klubech Evropy na Ibize.

Vydejte se s námi na Baleárské ostrovy za last minute ceny právě teď!

Baleárské ostrovy – dovolená, která stojí za to

Baleárské ostrovy patří mezi nejvyhledávanější dovolenkové destinace Evropy. Mohou za to nejen výhodné last minute ceny zájezdů, ale také vzdálenost (letecky z Prahy za necelé 3 hodiny) a především krása jednotlivých ostrovů. Ty jsou sice každý zcela jiný, ale jedno mají společné – krásné čisté pláže, průzračné moře, nádhernou přírodu a ideální počasí pro dovolenou. Pojďme si teď společně představit čtveřici těch nejznámějších ostrovů.

Mallorca

Mallorca je největším z Baleárských ostrovů. Hlavním městem je Palma de Mallorca, což je místo s velmi bohatou historií i ruchem. Jak název města napovídá, město palem je živoucím rájem kaváren, restaurací, barů, ale také historických skvostů a muzeí.

Odpoledne tráví všichni většinu času siestou nebo na bílých písečných plážích, aby poté večer zakusily tradiční španělský temperament v některé z tradičních taveren či kaváren.

Menorca

Menorca je klidnějším a romantičtějším bratříčkem Mallorcy. Nachází se cca 41 kilometrů od Mallorcy a jeho povrh tvoří z téměř 50% panenská příroda. Díky své vlhkosti ale nepočítejte s vyprahlou krajinou, nýbrž se sady olivovníků, borovicemi, křovinami a dalšími rostlinami plné zeleně. Najdete tu krásné skalnaté zátoky i překrásné písečné pláže.

Ibiza

Třetí největší z Baleárských ostrovů, ostrov Ibiza je velmi oblíbeným cílem turistů, kteří lační po zábavě, krásných plážích a čistém moři. Vyhlášený je ale zejména rušný noční život. Ibiza je totiž plná tanečních klubů a diskoték na kterých vystupují ti nejžádanější producenti hudby z celého světa.

Formentera

Ostrov Formentera patří mezi nejmenší z Baleárských ostrovů. Zároveň jej lze ale pasovat na ostrov nejkrásnější. Nachází se tu totiž tak nádherné písečné pláže a příroda, že jej často nazývají exotickým rájem na zemi. Pláže jsou prý srovnatelné s těmi karibskými. Ostrov je dosažitelný pouze lodí a to ze sousedního ostrova Ibiza. Složitá doprava na ostrov je důvodem, proč tu nepotkáte davy turistů a v klidu si budete moci užívat krásných pláží. Díky menšímu přísunu turistů, si zde místní obyvatelé těch, kteří na ostrov zavítají velmi váží. Je to dáno i podstatou turistického ruchu, kteří tvoří většinu příjmu obyvatel tohoto ostrova.

Představily jsme vám Baleárské ostrovy, teď je pouze na vás, zda si vyberete z nabídky last minute zájezdů. Podívejte se na aktuální nabídku dovolené, kterou jsme pro vás připravily.