Egypt je jedna z nejoblíbenějších destinací českých turistů. Ptáte se proč? Protože si můžete levně dopřát vaši vysněnou dovolenou a Egypt je takřka ideálním místem. Fantastické ceny zájezdů, nádherné hotelové resorty s all inclusive stravováním, krásné písečné pláže a bohatá historie země. To jsou jen jedny z lákadel, proč si dopřát Egypt. Vydejte se s námi levně na toto úžasné místo. Dovolená na severu Afriky je rájem potápěčů, skvělé atmosféry a vždy příjemného počasí. Levně se do Egypta dostanete letecky z kteréhokoliv mezinárodního letiště v Evropě i díky tzv. last minute zájezdům na poslední chvíli.

Proč do Egypta

Ptáte se sami sebe, proč jet na dovolenou zrovna na sever Afriky do Egypta? Odpovědí je spousta a jsou velmi jednoduché.

Vaši vysněnou dovolenou u Středozemního moře můžete mít levně. Egypt je celoroční destinace, kam se každý rok vydá statistíce českých turistů. Podmaní si Egypt i Vás? Já o tom nepochybuji.

Egypt je totiž místem s neopakovatelnou atmosférou. Ta se ještě více prohloubí, pokud se vydáte na některý z výletů. Přímo se nabízí pyramidy v Gíze, Údolí králů, bájná Sfinga, chrámy v Karnaku, chrám Hapšetsut nebo se můžete vydat například lodí po Nilu. Ve skutečnosti je těch možností ještě mnohem více, ale vyjmenovat všechny možnosti Egypta, by bylo hned na několik článků.

egypt2

Jakou destinaci zvolit při dovolené v Egyptě?

Mezi nejoblíbenější egyptská letoviska patří Hurghada, ráj potápěčů Sharm El Sheikh, kouzelná Marsa Alam, malebné Makadi Bay či Taba. Která z destinací Egypta bude nakonec vaším cílem, už záleží pouze na vás.

Jedno je jisté, dovolená u moře v Egyptě vás může vyjít levně, pokud nebudete mít příliš vysoké nároky. I zde jsou postaveny luxusní hotely, jejichž ubytovací taxa se pohybuje v tisících, ale jsou tu i hotely, kde si v pohodě zařídíte leteckou dovolenou do 10 000 Kč. Stačí sledovat aktuální last minute nabídky, třeba u naše partnera, viz zelené tlačítko níže.