Dovolená Turecko si jde prakticky ruku v ruce. Země totiž patří mezi nejoblíbenější dovolenkové destinace Českých turistů. Mohou za to zejména krásné pláže, dlouhá koupací sezóna, vynikající hotelové resorty a také krátká doba letu. Přidáme-li k tomu fakt, že do Turecka se můžete vydat letecky z Prahy, Brna, Ostravy i Karlových Varů je zaděláno na ideální dovolenou.


Proč češi míří do Turecka?

Dovolená v Turecku se těší každým rokem velmi příznivými cenami. Díky vysoké poptávce přebíjí jedna nabídka tu druhou a proto vás Turecko může vyjít velmi levně s ohledem na nabízenou kvalitu. Ta předčí i dlouhodobě navštěvovaný Egypt či Tunisko. Ve výsledku vás pak vyjde dovolená letecky do Turecka s all inclusive stravováním i za necelých 5 280 Kč.

Turecko omývají hned 3 moře. Většina lidí ale zamíří letecky do letovisek u Středozemního a Egejského moře. Jednotlivé destinace jsou spíše proevpropské, takže si tu v klidu můžete vyjít na ulici a nemusíte se bát jako v jiných arabských zemích.

Mimo krásného moře a stálého počasí je Turecko také plné bohaté historie. Z dovolené si tak nemusíte pamatovat pouze pláže, ale i nějaké ty historické památky, včetně třeba jednoho ze sedmi divů starověku ve městě Efesos nebo úchvatné přírodní krásy v podobě Pamukkale (kopcovité terasy pokryté bílým vápníkem), nejznámější atrakce Turecka.

Dovolená Turecko

Turecká Riviéra


Do Turecka letecky

Turecko je letecky dostupné hned ze čtyř českých letišť. Což znamená, že se nemusíte třepat přes celou republiku do Prahy, aby jste mohli na dovolenou vůbec odletět.

  • Turecko letecky z Karlových Varů – létá se pouze v hlavní sezóně od konce května a po celou letní sezónu. Délka letu je 2 hodiny a 30 minut. Kapacity bývají velmi omezené, takže doporučujeme s objednávkou neotálet.
  • Turecko letecky z Brna – Z Moravy odlétá v sezóně několik spojů denně. Létá se z letiště Brno – Tuřany. Většina letů kombinuje mezipřistání v Ostravě, což navyšuje délku letu o cca 45 minut. Bez mezipřistání je pak doba letu do Turecka cca 2 až 2,5 hodiny.
  • Turecko letecky z Ostravy – Stejně jako u jiných měst, vypraveny jsou zejména turnusy v letní turistické sezóně. Kapacity i nabídka zájezdů ale bývají oproti Praze omezené. Z letiště Leoše Janáčka létá společnost Travel Service a doba letu trvá cca 2 hodiny a 30 minut. U některých letů je třeba počítat s mezipřistáním v Brně, což navýší délku letu o cca 45 minut.
  • Turecko letecky z Prahy – Z letiště Václava Havla odlétá do Turecka nejvíce spojů. Na výběr máte také širokou nabídku zájezdů. Doba letu nezabere zpravidla ani 2 hodiny a 30 minut. Během letu budete muset překonat přibližně 2 tisíce kilometrů.

Láká vás dovolená v Turecku letecky z některého z českých měst? Ukážeme vám nabídku těch nejvýhodnějších zájezdů právě teď – více informací ZDE.