V nabídce cestovních kanceláří se začínají stále častěji objevovat tzv. ultra all inclusive zájezdy. Co to vlastně znamená a vyplatí se?

Ultra all inclusive by se dalo jednoduše popsat jako nejluxusnější forma all inclusive dovolené. Oproti běžné nabídce stravování (snídaně, obědy, večeře, snacky), animačních programů a vstupů na pláže vám ultra all inclusive nabídne ještě větší hodnotu za vaše peníze a to v těch nejlepších hotelech.


Těšit se můžete na tyto extra služby:

(může se lišit hotel od hotelu, vždy si u konkrétního zájezdu přečtěte, co je v rámci těchto služeb v ceně):

  • Jídlo a pití nonstop bez omezení (all inclusive jen cca do 2:00 rána)
  • Snack bar 24 hodin denně k dispozici (all inclusive většinou omezeně do určité doby)
  • Písečná pláž přímo u hotelu s pozvolným vstupem do moře
  • Lehátka s slunečníky u hotelu a bazénu zdarma pro každého
  • Případné sportovní aktivity v ceně hotelu (liší se, je třeba se informovat): tenis, golf, sauna, masáže zdarma
  • V některých hotelech nabídka importovaných značkových alkoholických nápojů Bacardi, Campari, Tequilla, Whisky, Martini atd. (all inclusive pouze místní výrobci)

Dalo by se tedy jednoduše říct, že last minute dovolená ultra all inclusive je nadstavbou klasického all inclusive. Bohaté stravování je ale přibližně v obou případech na stejné úrovni.

Plážová dovolená

Kde si objednat last minute ultra all inclusive?

Ultra all inclusive dovolená plní sny i těm nejnáročnějším klientům. Nabízet ji mohou pouze luxusnější hotely, které splňují řadu kritérií, mezi něž patří například poloha přímo na písečné pláži s pozvolným vstupem do moře. Takové hotely se nachází převážně v Turecku, Egyptě, Tunisku či Spojených Arabských Emirátech. V menší míře pak na Maledivách, v Řecku nebo Bulharsku.

Ultra all inclusive má stejně jako all inclusive dovolená tu výhodu, že můžete vaši peněženku klidně zapomenout doma na stole. Nebudete ji totiž potřebovat a přesto si budete moci užívat veškerého nabízeného servisu.

Jaké hotely s ultra all inclusive doporučujeme?