Pes na dovolené u moře

Dovolenou u moře si řada majitelů psů odpírá, ať už kvůli nezajištěnému hlídání nebo zákazu domácích mazlíčků na pláž. Nebyla by ale škoda zůstávat doma či svého čtyřnohého kamaráda k někomu odložit? Naplánujte si dovolenou se psem u moře a vydejte se do Chorvatska nebo do Itálie, kde jsou psi vítáni!

Chorvatsko

Dovolená se psem bude tím nejpovedenějším pobytem u moře, protože si spolu užijete spoustu legrace. V Chorvatsku natrefíte na plno pláží určených psíkům a jejich majitelům a my vám prozradíme, do jakých letovisek se vydat.

Letoviska s plážemi pro psy

Kvarnerský záliv, dobře dostupný z ČR, skrývá hned několik pláží pro vaše psy. Na pejsky se těší letoviska Rijeka, Crikvenica, ostrov Krk a Cres. I Istrie poskytuje dokonalé zázemí pro vaše miláčky v Pule a Poreči. Spokojeni budete také v Dalmácii na ostrově Vis nebo ve Splitu.

Omezení vstupu pro psy

Bohatý výběr dovolené se psem v Chorvatsku dokazuje, jak je tato země pohostinná a vychází nejen českým turistům vstříc. Přesto je dobré seznámit se s omezeními a předpisy pro vstup psíků na území Chorvatska. Pes musí být starší tří měsíců, označen mikročipem a mít vlastní pas s potvrzením o očkování proti vzteklině.


Itálie

Druhou přímořskou zemí, kam se můžete rozjet se svým psíkem, je nedaleká Itálie s pověstnými dlouhými písčitými plážemi. S hledáním ubytování v letoviscích v blízkosti pláže pro psy vám pomůže každá cestovní kancelář. Kde se váš mazlíček vyřádí nejvíce?

Letoviska s plážemi pro psy

Na většině italských veřejných pláží mají psi vstup zakázán, ale neplatí to pro všechna letoviska. Na dovolenou se psem do Itálie si zajeďte do Bibione, Lignana nebo Caorle. V Rimini můžete navštívit pláž San Giuliano, na Sardinii pláž Is Prunis a na Sicílii pláž Gela.

Omezení vstupu pro psy

Dovolená se psem v Itálii je možná u psíků starších 3 měsíců a s pasem pro malá zvířata s uvedeným očkováním proti vzteklině. Kromě toho musí mít váš mazlíček pod kůží elektronický čip. Na některých plážích předkládáte očkovací průkaz a někdy se setkáte se zákazem vstupu psů do vody.


Se psy k moři nejlépe mimo sezónu

Na dovolenou se psem je nejvhodnější doba do konce června a od začátku září, kdy na plážích není tolik turistů. A kdyby vás přece jen lákala hlavní sezóna, jistě najdete opuštěné pláže nebo neupravované konce veřejných pláží. Většinou platí, že na pláž mohou psíci do 10 kg. Nezapomeňte jim v horku zajistit dostatek stínu a pitné vody a dejte pozor, aby se nenalokali slané vody, jelikož má projímavé účinky.

Pokud chcete dopřát nejen sobě, ale i svému pejskovi krásné prázdniny, budete s nabídkou dovolené se psem u moře v Chorvatsku a Itálii spokojeni!

Se psem na  letní dovolenou k moři? Proč ne!