Ve středu 14.8.2013 došlo v Egyptě k vyklízení táboru stoupenců bývalého prezidenta Morsího. Tento incident mezi policejními / armádními složkami a stoupenci se neobešel bez střetů a připravil o život stovky lidí. Dá se očekávat, že nepokoje v Egyptě budou nadále pokračovat a to zejména ve velkých městech jako je Káhira, Alexandrie či Suez. Situace v Egyptě tak aktuálně připomíná spíše válečnou zónu než jednu z nejoblíbenějších dovolenkových destinací.

I přesto, že násilné střety se odehrávají mimo turistická letoviska, některé státy již učinily kroky a doporučují do Egypta v nejbližších dnech necestovat. Mezi ty země patří například Německo, Švýcarsko, Švédsko, Francie či Belgie. Varování vydali také Spojené Státy Americké a Thajsko. Některé Evropské cestovní kanceláře, včetně české Exim Tours, se rozhodli stáhnout své klienty z Egypta, protože situace je opravdu vyostřená a život cestujících přednější.

Egypt si aktuální situaci též uvědomuje a proto zesílil ochranu populárních letovisek. Přesto se oblíbená Hurghada demonstraci nevyhnula a bylo turistům doporučeno, aby neopouštěli hotelové resorty.

Alternativa k dovolené v Egyptě?

Bohužel situace v Egyptě si již vyžádala zrušení stovek zájezdů a ti, kdo se chystali navštívit pobřeží Rudého moře musí narychlo shánět jinou destinaci. Připravily jsme pro vás tipy, kam vyrazit místo Egypta.

Turecko

Turecko nabízí 300 slunečních dnů v roce a rozmanitost dvou kultur. V podstatě se jedná o nejlepší alternativu k Egyptu. Krásné písečné pláže, luxusní hotelové resorty, mnohem bezpečnější a „evropštější“ letoviska jsou zárukou, že tu svoji dovolenou prožijete v opravdové pohodě. Vydat se můžete například do oblíbeného letoviska Alanya.

Tunisko

Pokud vyžadujete spíše Afriku, alternativou k dovolené v Egyptě by mělo být Tunisko. Dovolenou můžete trávit buď na pevnině nebo na ostrově Djerba. Čekají vás krásné písečné pláže, velké hotelové resorty, jak jste zvyklí z Egypta a také samozřejmě azurově čisté moře. Na rozdíl od Egypta se můžete v současné době kochat historickými památkami a podstoupit třeba výlety na oblíbených velbloudech.