Ještě není konec léta roku 2016 a cestovní kanceláře již začínají prodávat takzvané first minute zájezdy pro letní sezónu 2018. Možná se ptáte, proč kupovat dovolenou takto v předstihu? Protože při včasné rezervaci máte šanci získat dovolenou velmi levně za atraktivních podmínek, vysokých slev a dalších bonusů, které nezískáte ani v případě nabídek super last minute.

Výhody nákupu dovolené First minute 2018

  • Nejširší možná nabídka dovolené
  • Vyšší nebo srovnatelné slevy s last minute zájezdy
  • Atraktivní bonusy v ceně (dítě zdarma, parkování u letiště zdarma, výlet zdarma, lepší sedadlo v letadle, dárek k zájezdu apod.)
  • Můžete vybírat z široké nabídky a nemusíte doufat, že vám váš oblíbený hotel uvolní

Španělská pláž

Rozdělení First minute

Od počátku srpna se začínají prodávat exotické first minute zájezdy pro tuto sezónu. Sezóna exotické dovolené pak trvá od listopadu do března a vydat se můžete například do Thajska, Dominikánské republiky nebo třeba na Kubu.

V rámci first minute si můžete již teď rezervovat dovolenou u moře s krátkým doletem v Egyptě, Dubaji, na ostrově Džerba či na Kapverdských ostrovech. Sezóna tu probíhá do dubna.

First minute jsou hojně využívány také u poznávacích zájezdů. Ty nejlepší a nejatraktivnější okruhy jsou dlouho dopředu vyprodány. Včasná rezervace podobných zájezdů je celkem běžnou praxí.

Již od konce léta 2014, ale zejména po nové roce 2018 se rozšiřuje nabídka first minute zájezdů do Evropských destinací. Řecko, Itálie, Turecko, Španělsko, Bulharsko, Chorvatsko, Kypr či Černá Hora patří mezi ty nejoblíbenější a sezóna tu panuje od konce května do konce září.

Jak to vypadá v praxi? Statistiky a zajímavosti

Podle největší cestovní agentury v ČR Invia.cz, nakoupilo loni dovolenou na první moment o 28% více Čechů. Hned čtvrtina z nich zamířila levně do Řecka. Velké popularity se těšilo také Turecko a Itálie. Vyšší popularity si first minute zájezdy získali hlavně díky slevám za včasný nákup s kombinací dalších benefitů.

Za first minute dovolenou utrácejí češi v průměru 14 980 Kč na osobu. Největší zájem o first minute zájezdy je v období prosince a ledna, kdy cestovní kanceláře přicházejí s nejlepšími nabídkami a nejvyššími slevami.

Poslední možná nabídka first minute běží ještě u některých cestovek do poloviny dubna, kdy je stále ještě možnost rezervovat si dovolenou až o 15% levněji.